Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Usługi > Osuszanie ścian w domu, mieszkaniu z wilgoci

Osuszanie ścian w domu, mieszkaniu z wilgoci

Wilgoć w domu może mieć negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców. Widoczne jest to zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, który jest sezonem grypowym. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną wielu problemów zdrowotnych może być wykwit na ścianie, który pozornie wygląda na niegroźnego. Z tym problemem najlepiej działać od razu, nie czekać na to, aż sam się rozwiąże. Najlepiej będzie zatrudnić profesjonalną firmę, która pomoże osuszyć wilgotne ściany. Jak osuszyć ścianę by problem pojawiającej się pleśni już nie powrócił? Najlepszą metodą będzie skorzystanie z usług firm, która osusza budynki przy pomocy takich narzędzi jak nagrzewnice.

Osuszanie ścian w domu, mieszkaniu z wilgoci

Dlaczego w domu pojawia się wilgoć na ścianie?

W domach, w których problem stanowi zła cyrkulacja, często na ścianach pojawia się grzyb. Jest to dość powszechne zjawisko. Zapewne każdy, kto ma z tym problem, regularnie stosuje środki grzybobójcze. Jest to rozwiązanie tylko na chwilę, ponieważ po jakimś czasie wykwit pojawia się znowu. Jesteśmy firmą, która od wielu lat świadczy usługi w zakresie osuszania budynków. Dysponujemy sprzętami, które są najskuteczniejsze w walce z wilgocią. Pomagamy ludziom pozbyć się skutków zalania, powodzi i różnych awarii domowych. Osuszanie ścian wymaga odpowiedniego działania. Nie jest to problem, którego łatwo się pozbyć, dlatego rola specjalistów, jest w tym zakresie kluczowa. Nasi pracownicy dojeżdżają do klienta, oceniają stan budynku, dokonują pomiarów, aż w końcu ustalają metodę suszenia.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego wilgoć pojawia się na ścianie, warto rozważyć problem cyrkulacji powietrza, izolacji budynku, a także kondensacji pary wodnej, która wynika z różnic temperaturowych. Osuszanie ścian w domu jest najlepszą opcją, aby pozbyć się problemu z pleśnią na ścianach. Powracając do tematu kondensacji pary wodnej, można to łatwo dostrzec na oknach, a czasem nawet i na ścianach, gdzie skrapla się woda. Jeśli zauważyłeś problem z wodą na szybie okna, najpewniej problem dotyczy słabej cyrkulacji powietrza. Woda zwyczajnie nie ma gdzie odparować. Taki stan rzeczy jest szczególnie widoczny w okresie jesiennym i zimowym, gdzie na zewnątrz jest chłodno i wilgotno. W mieszkaniach, w których ściany są wilgotne, w jesiennym okresie bardzo często dochodzi do pojawienia się wykwitów w postaci pleśni. Pleśń lubi umiarkowane temperatury i wilgoć, dlatego dostrzec ją można w miejscach trudnodostępnych, np. za meblami, w narożnikach, ale także w górnych częściach ścian, gdzie woda odparowuje i osadza się na górnych partiach.

Jeśli zastanawiasz się jak osuszyć ściany z wilgoci, rozważ współpracę z naszą firmą, która od lat pomaga w usuwaniu wilgoci i skutków związanych z zalaniem budynków i mieszkań. Jesteśmy pomysłowi, otwarci, mamy ogromną wiedzę oraz doświadczenie, a przy tym wysokiej jakości sprzęt, dlatego niestraszne nam osuszanie ścian budynku.

Czy samo osuszanie ściany wystarczy?

Jeśli dostrzegliśmy problem z pojawieniem się wilgoci w domu, co najczęściej widziane jest jako pleśń na ścianach, wówczas powinniśmy się zastanowić co zrobić, aby zażegnać ten problem. Firma osuszająca ściany, taka jak Osuszanie24, która od 25 lat pomaga ludziom funkcjonować normalnie w swoim domu bez wilgoci i skutków związanych z zalaniem czy powodzią, to najlepsze rozwiązanie. Tylko tak pozbędziesz się wilgoci ze ścian, która bardzo trudno się osusza. Pierwszym krokiem do całkowitego pozbycia się problemu jest oczywiście znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy. Być może się okaże, że będzie potrzebne docieplenie budynku, albo rozważanie dodatkowej instalacji wentylacyjnej. By jednak wilgoć została odparowana, konieczne jest osuszanie ściany.

Prócz procesu osuszania ścian z wilgoci, który może być czasochłonnym zajęciem, warto pomyśleć także o dezynfekcji. W naszej pracy ważne jest nie tylko pozbycie się wilgoci czy wody po zalaniu, doskonale wiemy, że dezynfekcja jest ostatnim etapem, który pomoże przywrócić odpowiednią jakość powietrza w domu, bez wilgoci na ścianach. Nasi pracownicy sprawnie przechodzą przez etap dezynfekcji, oferując klientom ozonowanie lub dezodoryzację.

Dezodoryzacja jako forma walki z pleśnią

Po tym, gdy zorientujesz się, że w Twoim domu jest wilgoć najlepiej, abyś zadziałał natychmiast. Wykwity na ścianach nie są dobrym sygnałem, dlatego należy podjąć wszelkie działania związane z pozbyciem się przyczyny tego problemu. Osuszanie ścian z wilgoci to oczywiście najlepsza forma walki z wilgocią i jej skutkami. Samo suszenie ścian jest jednak niewystarczające, dlatego oferuje się dezynfekcję. Jedną z metod dezynfekcji jest sucha mgła, która polega na rozpyleniu środka dezynfekującego specjalnym urządzeniem. Rozpylanie takiej mgiełki pozwala dotrzeć nawet w najmniejsze szczeliny pomieszczenia. Sucha mgła bardzo dobrze radzi sobie z neutralizowaniem zapachów, które są dość charakterystyczne dla domu, w którym jest wilgoć.

Kolejną opcją jest metoda mokrej mgły. Metoda ta działa podobnie, jednak rozpylany jest wodny roztwór środka dezynfekującego. Podobnie jak powyższy sposób doskonale usuwa zapach stęchlizny, który jest typowy dla budynków zawilgoconych.

Ozonowanie – sposób na pozbycie się drobnoustrojów

By przywrócić naturalne warunki, które powinny panować w naszych domach i mieszkaniach, warto po procesie osuszania ścian zastosować także ozonowanie. Jesteśmy przygotowani do tego, aby osuszać ściany i doprowadzić pomieszczenia do stanu użytkowania, bez obaw o rozwój grzybów, bakterii czy nawet wirusów, które bardzo lubią wilgotne środowisko. Jeśli zdecydowałeś się na osuszanie ścian, proponujemy ci także ozonowanie. To metoda, która pozwala usunąć wszelkie drobnoustroje, które mają charakter chorobotwórczy. Ponadto ozonowanie wzmacnia efekt dezodoryzacji, a więc usuwa nieprzyjemny zapach wilgoci, który jest dość charakterystyczny i wyczuwalny zwłaszcza po przyjściu do domu z zewnątrz.

Zapach, który powstaje w mieszkaniu czy budynku, w którym jest dużo wilgoci, jest bardzo nieprzyjemny. Co gorsza, wnika on w meble, ubrania, wszelkie tkaniny i z czasem może być niezauważalny dla domowników, którzy przywykli do takiego życia. By można było mówić o całkowitym usunięciu problemu z wilgocią, należy rozważyć kwestię ozonowania. Dzięki temu nie tylko zapach zostanie zneutralizowany, ale co najważniejsze ozon zabija wszystkie grzyby, bakterie i wirusy, które nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia.

Ozonowanie jest bardzo skuteczne i potrzebne, nie tylko dla mieszkań, w których pojawia się wilgoć. Stosuje się ją także w budynkach, w których doszło do zalania wodą. Po powodzi zaleca się natychmiastowe osuszenie ścian i powierzchni, a następnie w końcowym etapie ozonowanie, by budynek można było bezpiecznie zamieszkać.

Metoda ozonowania świetnie usuwa chorobotwórcze drobnoustroje, czego potrzebują w szczególności alergicy. Można wykonywać ten proces kilka razy w roku, co pozwoli pozbyć się wszelkich alergenów z pomieszczenia. Nasza firma, która oferuje osuszanie ścian, zapewnia także proces dezynfekcji po zalaniu, dla jeszcze lepszych efektów.

 

Masz pytania?

zachęcamy do kontaktu, pomożemy, doradzimy

office@osuszanie24.com

+48 58 320 01 00

biura regionalne

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?