Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Usługi > Osuszanie po zalaniu

Osuszanie po zalaniu – mieszkania, domy, budynki

Powódź, awaria instalacji wodnej czy kanalizacyjnej, a może zalanie? Z pewnością te wszystkie zdarzenia potrafią bardzo utrudnić życie. Kiedy dochodzi do zalania, nieważne jaką drogą, czy to przez pękniętą rurę, czy przez zalanie sąsiada lub powódź, trzeba działać szybko. Tylko natychmiastowa reakcja pozwoli zminimalizować straty powstałe na skutek zalania. Szukając sposobu na osuszanie po zalaniu, warto skorzystać z oferty wykwalifikowanej firmy. Jedynie taka metoda pozwoli zmniejszyć straty, poprzez osuszenie mienia i budynku.

Jesteśmy na rynku od 25 lat, posiadamy znakomity sprzęt, doświadczenie i wykwalifikowaną kadrę pracowników. Kiedy potrzebna pomoc specjalistów, oferujemy swoje usługi, odpowiadając szybko na Państwa zgłoszenia. Doskonale wiemy, że przy zalaniach liczy się przede wszystkim czas reakcji.

Osuszanie mieszkania po zalaniu powinno być działaniem szybkim i skutecznym. Nie mając doświadczenia, trudno jest ustalić metody, które zapewnią jak najszybsze osuszanie domu po zalaniu. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko otworzyć okna, w takim wypadku najlepsze wyjście z sytuacji, to profesjonalna ekipa, która oszacuje straty, dobierze właściwe metody na osuszanie mieszkania po zalaniu, cennik dotyczący tego typu usług to indywidualne ustalenie kosztów, które opracowujemy po oględzinach.

Kiedy potrzebne jest osuszanie budynku?

Sytuacje, w których dochodzi do zalania, podmywania murów, piwnic, ale także pomieszczeń mieszkalnych stanowią podstawę do tego, aby rozpocząć profesjonalne osuszanie budynków po zalaniu. Woda stojąca, która wnika w ściany i podłogi, musi być wypompowana. Aby zmniejszyć koszty naprawy, takie działanie powinno odbywać się pod okiem specjalistów, którzy dobiorą właściwą metodę pozbycia się wilgoci. Może to być na przykład wietrzenie absorpcyjne lub kondensacyjne. Metod na osuszanie domu po zalaniu jest wiele, ale nie opłaca się samodzielnie sprawdzać, co będzie lepszym działaniem. Tę kwestię lepiej zostawić specjaliście. Wyszkoleni pracownicy naszej firmy posiadają wiedzę i ogromne doświadczenie, dlatego ustalenie sposobu na usunięcie szkód po zalaniu dopasują po oględzinach.

Czas, po zalaniu gra na naszą niekorzyść, dlatego błyskawiczna reakcja daje szansę na odzyskanie stanu sprzed powodzi czy zalania, bez większych kosztów. Firmy, takie jak nasza doskonale wiedzą, jak dopasować metodę osuszania, by proces ten przebiegł szybko i bezpiecznie. Ponieważ działamy wielotorowo, oferujemy nie tylko usługi osuszania, ale także i dezynfekcji, która jest bardzo ważna. Nasi pracownicy z pewnością zaproponują tę opcję, aby zabezpieczyć dom czy pomieszczenie przed rozwojem grzybów i bakterii.

Koszt osuszenia domu

Zalanie mieszkania generuje ogromne straty. Starając się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu, trzeba zastanowić się nad wieloma czynnikami. By móc je w pełni oszacować z pewnością przyda się pomoc fachowców. Nie tylko ustalenie wysokości strat jest istotne, abyś mógł się nastawić na konkretne koszty. Musisz też wiedzieć, jakie metody stosować, aby w jak najkrótszym czasie pozbyć się wilgoci. Jeśli interesuje Cię osuszanie ścian po zalaniu cennik zostanie dostosowany indywidualnie. Po przeprowadzeniu oględzin ustalimy wysokość strat i koszty osuszania. Do każdego zadania należy podchodzić indywidualnie, tylko tak można skrupulatnie ustalić plan działania i pełny kosztorys. Ponadto istotny jest czas reakcji, im szybciej do takiego pomieszczenia wejdą fachowcy, którzy wiedzą jak działać, tym mniejsze koszty poniesie właściciel zalanej posesji. Wykwalifikowani pracownicy naszej firmy doskonale wiedzą, jak rozpocząć pracę nad naprawą szkód, dysponują odpowiednim sprzętem, który w znacznie krótszym czasie pozwala uzyskać zadowalający efekt.

Szybka reakcja na zalanie mieszkania

Jeśli w Twoim mieszkaniu pojawiła się woda, a przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, trzeba bardzo szybko zareagować, aby nie dopuścić do jeszcze większych zniszczeń. Przy zalaniach, które często zdarzają się w piętrowych budynkach i blokach, zniszczeniu ulegają najczęściej ściany i sufit. Osuszanie ścian po zalaniu przez sąsiada jest koniecznością, aby nie doprowadzić do rozwoju pleśni. Nawet jeśli pozornie straty wyglądają na niewielkie, tylko właściwe działanie pomoże odzyskać stan ścian sprzed sąsiedzkiej awarii. Jeśli zauważyłeś duże zacieki na ścianach lub woda w dalszym ciągu się leje, musisz koniecznie działać. Po pierwsze trzeba ustalić przyczynę awarii i zacząć odpompowywać wodę. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu pozwoli na skuteczne osuszanie po zalaniu ceny usługi osuszania ustalamy po rozeznaniu sytuacji.

Najgorsze co można zrobić, jeśli dojdzie do zalania to czekać lub próbować samemu osuszyć powierzchnię nie mając o tym żadnego pojęcia. Suszarka do włosów, grzejniki na prąd czy otwieranie okien mogą być niewystarczające. W takiej sytuacji nie możesz zastanawiać się nad tym, co jeszcze zrobić, zostaw to specjalistom. Profesjonalne osuszanie pomieszczeń po zalaniu to skuteczna metoda pozbycia się wilgoci z wszelkich powierzchni. Metody osuszania dostosowuje się indywidualnie, biorąc pod uwagę wiele czynników. Dzięki pracy specjalistów można znacznie obniżyć koszty naprawy. Wynika to z faktu możliwości naprawy wielu elementów w tym wyposażenia czy nawet ważnych dokumentów.

Metody usuwania pleśni po zalaniu

Pojawiający się grzyb na ścianach to często efekt złej izolacji, braku cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczeń lub dużego zawilgocenia. Taki grzyb może pojawić się także w wyniku zalania, powodzi, usterki instalacji. Samodzielne osuszenie zalanej powierzchni bywa często niewystarczającym procesem, a samo pozbycie się wody nie oznacza, że pozbyliśmy się także i grzybów, wirusów, czy bakterii, które są jej nieodłączną częścią. Rozwój pleśni na ścianach wymaga czasu, tak więc nie zauważysz tego od razu. Nasza firma osuszająca wykorzystuje nowoczesne metody na pozbycie się pleśni, która może być wynikiem zalania i nie tylko. Stosujemy metody dezodoryzacji znanej jako sucha mgła oraz mokra mgła. Prócz dezodoryzacji oferujemy także ozonowanie, które jest niezbędne, aby nie dopuścić do rozwoju pleśni.

Metoda suchej mgły

Sucha mgła to specyficzna metoda, która polega na rozproszeniu środka dezynfekującego dzięki urządzeniu zwanym zamgławiaczem. Pozwala ona skutecznie pozbyć się bakterii, grzybów, a nawet wirusów, a przy tym usunie nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Metoda mokrej mgły

Metoda mokrej mgły to sposób na rozpylenie roztworu dezynfekującego. Wodna substancja jest rozpylana poprzez stacjonarne instalacje. Sposób ten pozwala na neutralizowanie zapachu. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ rozpylana substancja dociera do wszystkich miejsc.

Ozonowanie

Ostatecznym sposobem na pozbycie się mikroorganizmów, które w efekcie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników, jest ozonowanie. Bardzo popularna i skuteczna metoda na dezynfekcję. Dzięki ozonowi usuwa się wszystkie bakterie, wirusy  grzyby, które dostały się do wnętrza poprzez zalanie wodą. Ta metoda jest w szczególności ważna, by pozbyć się pleśni ze ścian oraz zapachu stęchlizny, który towarzyszy podczas zalania. Ozonowanie likwiduje przykre zapachy nie tylko wilgoci i pleśni. Dezynfekowanie pomieszczenia poprzez ozonowanie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, czym oczywiście dysponujemy.

Utylizacja zniszczonych przedmiotów

Zalanie mieszkania często prowadzi do nieodwracalnych szkód. Niekiedy nawet najlepsze metody na osuszanie po zalaniu nie są w stanie uratować wszystkich dóbr dotkniętych powodzią. Zalane sprzęty i meble mogą być już niezdatne do użytku.  W takim momencie konieczna jest utylizacja zniszczonych dóbr, a to z kolei wymaga odpowiedniego działania. Pomożemy zutylizować zniszczone mienie zgodnie z przepisami utylizacji. Oferujemy pomoc przy selekcji, załadunku i rozładunku, transporcie do miejsca placówki utylizacyjnej. Zajmiemy się także formalnościami, które są wymagane, a więc przekazaniem karty odpadów.

Często podczas zalania mieszkania zniszczeniu ulegają cenne dokumenty, które również można ocalić. Sprawdź nasza ofertę osuszania dokumentów 

Osuszanie po zalaniu

Masz pytania?

zachęcamy do kontaktu, pomożemy, doradzimy

office@osuszanie24.com

+48 58 320 01 00

biura regionalne

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?