Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Usługi > Osuszanie budynków > Jak przyspieszyć schnięcie wylewki

Jak przyspieszyć schnięcie wylewki

Wylanie wylewek czy położenie tynku na budowie wymaga sporej ilości wody, której zależy się pozbyć, by uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek. Prace wykończeniowe, takie jak położenie płyt gipsowych czy montaż paneli lub parkietu potrzebują odpowiedniego przygotowania powierzchni – osuszania z wilgoci technologicznej. W przypadku pominięcia zabiegu osuszania podłogi mogą pęcznieć, odbarwiać się lub rozklejać.

Co wpływa na czas schnięcia wylewki?

Na czas schnięcia wylewki wpływają różne czynniki, takie jak:

  • warunki pogodowe,
  • grubość wylewki,
  • skład chemiczny betonu,
  • czy osuszana jest w sposób naturalny, czy z użyciem specjalistycznych osuszaczy.

Stawiając na naturalne metody osuszania warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż czas schnięcia wynosi od 8-10 dni na 1 cm warstwy wylewki, dlatego osuszanie może zając wiele cennego czasu.

Zatem jak przyspieszyć schnięcie wylewki?

Tradycyjne sposoby osuszania, takie jak wietrzenie lub ogrzewanie pomieszczenia są długotrwałe i mogą trwać nawet kilka miesięcy.

Aby przyspieszyć prace wykończeniowe warto wynająć specjalistyczną ekipę, która wykona osuszanie technologiczne. Osuszanie technologiczne powoduje usunięcie z pomieszczenia nadmiernej wilgoci, a tym samym zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni.

O wylewkę podczas jej schnięcia należy zadbać, gdyż może dojść do powstania niechcianych pęknięć. Dlatego nasza specjalistyczna ekipa wykorzystuje wysokiej jakości osuszacze, które nie ingerują w beton, lecz usuwają wilgoć z powietrza.

Stosowanie osuszaczy do ścian skraca czas schnięcia wylewki około czterokrotnie.

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?