Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Usługi > Osuszanie budynków

osuszanie budynków

Osuszanie budynków, mieszkań, pomieszczeń

Wilgoć w domu to jedno z większych utrapień mieszkańców. Pojawiająca się pleśń na ścianie świadczy o tym, że pomieszczenie jest zawilgocone. Problemem może być odpowiednia cyrkulacja powietrza. Również po zalaniach dochodzi do rozwoju grzybów na ścianach. By móc zapobiec wykwitom należy wziąć pod uwagę osuszanie budynku. Nasza firma dysponuje odpowiednim sprzętem, doświadczeniem oraz wiedzą, dlatego możesz pozbyć się wilgoci bez obaw o pojawienie się pleśni. Osuszanie budynków odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, jakim są między innymi nagrzewnice. W zależności od zapotrzebowania ustalany jest konkretny sposób osuszania.

Komu potrzebne jest osuszanie budynków?

Każdy, kto zetknął się z problemem zalania, powodzi, czy zawilgocenia, pewnie wie, że potrzebna jest specjalistyczna pomoc fachowców. Samodzielne osuszanie ścian może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Ponadto pozostały zapach wilgoci, który w dodatku jest nieprzyjemny, bardzo trudno usuwa się domowymi sposobami. Jeśli masz problem z wilgocią w domu i nie wiesz jak się jej pozbyć, weź pod uwagę usługi naszej firmy. Nasze wieloletnie doświadczenie i stale rozwijająca się kadra to najlepsza pomoc w osuszaniu ścian. Jako profesjonalna firma osuszająca budynki świadczymy usługi także z zakresu dezynfekcji.

Po zalaniu przez sąsiada, osuszanie mieszkania jest oczywiście istotnym zadaniem, do którego należy podejść z rozmachem. Ważny jest czas, im wcześniej zareagujesz, tym lepiej. Pracownicy naszej firmy, którzy wysyłani są do klientów, biorą pod uwagę zastosowanie różnych metod na osuszanie mieszkań po zalaniu cena takiej usługi jest traktowana indywidualnie.

Nie tylko mieszkania i domy mieszkalne, także hale magazynowe, budynki firmowe, czy świeżo powstałe budowle, które wymagają wykończenia, mogą potrzebować osuszenia. W budownictwie proces osuszania jest niezwykle istotny, ponieważ pozwala na ciągłość prac budowlanych, bez przestoju. Wilgotne mury stanowią duży problem dla ekipy budowlanej, która ma wylać posadzkę, czy wytynkować ściany, dlatego tutaj także przyda się nasza firma i osuszanie budynków cena tak samo jest indywidualnym oszacowaniem kosztów. Nasi pracownicy po oględzinach budynku ustalą cały kosztorys.

Jak długo może potrwać osuszanie?

Wiele osób zastanawia się, jak długo może potrwać osuszenie budynku. Nie da się w zasadzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ proces osuszania zależny jest od wielu czynników, a każdy przypadek wygląda zupełnie inaczej. Kiedy brane jest pod uwagę osuszanie mieszkania, cena, jak i czas pracy zależne są między innymi od takich czynników: obszar powierzchni, która została zalana wodą, materiał, z którego jest zbudowany, a także przyczyna zalania. Jeśli mówimy o przyczynach warto sprawdzić czy nie ma przecieku, co również możemy zrealizować, a poczytać o tym można więcej w usłudze wykrywanie przecieków.

Czas osuszania może trwać od kilku tygodni do nawet trzech lat. Wiele czynników składa się na czas osuszania ścian, ale warto wiedzieć, że specjaliści w sposób indywidualny dopasowują metody suszenia, aby przyspieszyć cały proces.

Osuszanie domów po powodzi to także zakres indywidualnych prac, które wykonują nasi pracownicy, aby doprowadzić budynek do stanu używalności, łącznie z osuszaniem dokumentów, które na skutek powodzi zostały zalane.

Osuszanie technologiczne – najważniejsze informacje

W zakresie naszych usług znajdą Państwo nie tylko osuszanie mieszkań, specjalizujemy się także w zakresie czynności wspomagających prace budowlane. Oferujemy osuszanie domów, w których trwają prace wykończeniowe. Usługa osuszania technologicznego, bo tak właśnie nazywa się zakres prac pozwalających usunąć nadmiar wilgoci z budynków remontowanych czy takich, w których trwają prace wykończeniowe, opiera się na zastosowaniu specjalistycznych nagrzewnic. Urządzenia te pozwalają na znaczne odparowanie wilgoci ze ścian, sufitów i podłóg.

Prace wykończeniowe, takie jak tynkowanie, wylewki podłogowe, czy wszelkie prace malarskie, które odbywają się na większych powierzchniach, wymagają użycia dużej ilości wody. Aby pozbyć się wilgoci, należy wówczas zastosować osuszanie pomieszczeń z wykorzystaniem nagrzewnic. Pozwoli to na usunięcie wilgoci, przyspieszenie procesu schnięcia, a tym samym będzie można kontynuować dalsze prace na danym obiekcie. Nasze usługi dedykujemy nie tylko osobom prywatnym, ale także przedsiębiorstwo, które borykają się z problemem wilgoci w budynku.

Dezynfekcja i osuszanie

Dezynfekcja to proces usuwania drobnoustrojów takich jak grzyby, wirusy i bakterie. To groźne dla zdrowia drobnoustroje, które należy zwalczyć, zwłaszcza jeśli doszło do zalania budynku. Dezynfekcja i osuszanie to nie tylko usługi dedykowane placówkom medycznym. Osoby, które doznały zalania mieszkania, także powinny pomyśleć o dezynfekcji, gdy wdrażane jest osuszanie domu. Dezynfekcja polegająca na ozonowaniu pozwoli zniszczyć wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje oraz zlikwidować nieprzyjemny zapach wilgoci.

Koszt osuszania mieszkania uzależniony jest od kilku czynników, między innymi od powierzchni zalania danego obiektu. Poniesione straty przy zalaniu mieszkania mogą być bardzo duże, ale by zmniejszyć koszty powinno się od razu wezwać fachowców, którzy natychmiast wyliczą kosztorys i opracują plan działania w osuszaniu pomieszczeń. Tak pracuje wykwalifikowana kadra naszej firmy, która działa natychmiastowo, starając się tym samym zmniejszyć koszty naprawy przez właściciela.

Awaria kanalizacji

Gdyby spytać, jaka forma zalania byłaby najgorsza, chyba większość odpowiedziałaby, że dotyczy to awarii kanalizacji. Zalanie pomieszczeń fekaliami to drastyczny widok, który przyprawia o mdłości. Odzyskanie mienia przy takiej usterce bywa kłopotliwe. Jesteśmy profesjonalną firmą, która zajmuje się osuszaniem w pełnym zakresie. Prócz procesu suszenia, który dopasowujemy do każdego zgłoszenia indywidualnie, oferujemy także szeroki zakres prac dezynfekcyjnych. W ich skład wchodzi między innymi ozonowanie oraz dezodoryzacja. Osuszanie budynku po awarii kanalizacji jest zadaniem dla specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, doświadczeniem, wiedzą i nie boją się wyzwań – tak można określić zakres pracy naszych wykwalifikowanych pracowników.

Osuszanie mieszkania po awarii kanalizacyjnej wymaga zastosowania metody suchej mgły, która pozwoli rozpylić środek dezynfekujący po przeprowadzonych pracach osuszania. Sucha mgła rozpylana jest przy użyciu sprzętu zamgławiającego. Taka metoda pomoże pozbyć się uciążliwego zapachu, który przy tego typu awariach jest wyjątkowo dokuczliwy. Mało tego wykonuje się także ozonowanie, które podbija efekt usuwania zapachu, zabijając przy tym wszelkie drobnoustroje, które mogłyby być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Dlaczego warto osuszać budynek po zalaniu?

Zdarza się, że zalanie to tak częste zjawisko, zwłaszcza w środowisku wielkich blokowisk, że po którymś razie nikt nie zwraca na to szczególnej uwagi, tylko sprząta bałagan, który powstał na skutek kolejnej awarii u sąsiada. Jest to błąd, ponieważ woda, która wnika w ściany, z czasem może doprowadzić do rozwoju chorobotwórczej pleśni. Warto zaznaczyć, że pleśń, która z czasem pojawia się na ścianie w miejscu zacieku, to nie tylko kwestia estetyczna. Jej usunięcie wymaga zastosowaniu odpowiednich środków chemicznych. Problem nie zniknie, kiedy usunięty zostanie tylko ślad pleśni, warto zacząć od usunięcia przyczyny problemu, a więc od awarii oraz zastosować osuszanie pomieszczeń, które zapobiegnie rozwojowi grzybów.

Po specjalistycznym osuszeniu, które mogą Państwo zamówić w naszej firmie, wymagana jest także dezynfekcja. W ten sposób pomieszczenie zostanie oczyszczone z chorobotwórczych drobnoustrojów. Zalecamy ozonowanie, które likwiduje bakterie, wirusy i grzyby, a także w znacznym stopniu wpływa na neutralizację zapachów. W przypadku, gdy zapach wilgoci jest zbyt intensywny, warto zastanowić się nad kolejną usługą, którą oferujemy, a mianowicie dezodoryzacją. Wykonujemy dezodoryzację na dwa sposoby. Pierwszą metodą jest sucha mgła, drugą zaś jest mokra mgła. Wszystko wykonujemy z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, które precyzyjnie rozpylają środek dezynfekujący na całym obszarze pomieszczenia.

Jeśli potrzebujesz osuszyć budynek po zalaniu przez sąsiada, awarii rury czy powodzi, sprawdź naszą ofertę – Osuszanie po szkodach zalaniowych

Sprawdź również w jaki sposób można wysuszyć wylewkę.

Masz pytania?

zachęcamy do kontaktu, pomożemy, doradzimy

office@osuszanie24.com

+48 58 320 01 00

biura regionalne

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?