Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Usługi > Dezynfekcja

Dezynfekcja

Dezynfekcja powierzchni po zalaniu

W wyniku szkody zalaniowej zdarza się zanieczyszczenie wodą brudną lub fekaliami, co poza pracami związanymi z osuszaniem zalanych elementów wiąże się z koniecznością wykonania dezynfekcji. Dezynfekcja powierzchni po zalaniu ma na celu usunięcie szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Dezynfekcji mogą zostać poddane zarówno zanieczyszczone powierzchnie, jak i różne urządzenia, przedmioty.

Dezynfekcja powierzchni po zalaniu dokonywana jest metoda chemiczną z użyciem odpowiednich środków dedykowanych do tych prac. Chemiczne metody dezynfekcji, które polegają na zastosowaniu specjalnych środków o określonym stężeniu. Ogromne znaczenie w tej metodzie ma czas, stężenie oraz rodzaj użytych środków, gdyż to one mają decydujący wpływ na skuteczność dezynfekcji. Im większe stężenie danego środka, tym dezynfekcja jest skuteczniejsza, ponieważ zabija więcej drobnoustrojów.

Dezynfekcja jest również podstawowym środkiem do neutralizacji wirusów, bakterii, grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów.

Procesem wspomagającym dezynfekcję powierzchni jest metoda ozonowania dzięki której następuje neutralizacja zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu takich jak wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie, nieprzyjemne zapachy i inne.

Więcej na temat ozonowania zapraszamy do sekcji – ozonowanie.

Masz pytania?

zachęcamy do kontaktu, pomożemy, doradzimy

office@osuszanie24.com

+48 58 320 01 00

biura regionalne

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?