Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Usługi > Czyszczenie po pożarze

Czyszczenie po pożarze Czyszczenie po pożarze

 

 

 

Czyszczenie po pożarze

Pożar stanowi niebezpieczeństwo, a jego skutki oddziałują na nasze zdrowie i życie nawet po tym, jak zostanie ugaszony. Przeżycia związane z pożarem z pewnością są nie do opisania, ale najważniejsze to starać się wrócić do porządku dziennego. Pomoc przy porządkowaniu wnętrza po przebytym pożarze jest bardzo istotna i nie chodzi tu o pomoc bliskich, a specjalistów, którzy odpowiednio zabezpieczą sprzęt, a także rozpoczną prace związane z oczyszczeniem powierzchni i neutralizacją szkodliwych substancji, które przedostały się do ścian i podłoża podczas spalania się materiałów. Czyszczenie po pożarze stanowi bardzo istotny zakres prac, do których najlepiej wezwać specjalistów.

Jak wygląda czyszczenie po pożarze?

Kiedy ogień trawi wnętrze domu, z elementów wyposażenia pomieszczenia nie zostaje zbyt wiele. Jeśli jest to niewielki płomień, który strawił tylko część mebli, który udało się w porę ugasić, to co zostało w danym pomieszczeniu, nie wygląda już tak dobrze, jak przed katastrofą. Czyszczenie ścian po pożarze odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Na pierwszy plan wysuwa się konieczność usunięcia sadzy, a także utylizacja sprzętu, które nie można poddać restytucji. Sprzęty, które można doprowadzić do poprzedniego stanu, należy odpowiednio zabezpieczyć.

Dla większości poszkodowanych nie tylko istotne jest czyszczenie ścian po pożarze, cena odgrywa istotną rolę. Nic w tym dziwnego, skoro właśnie utracono dorobek życia i potrzebny będzie spory nakład finansowy, aby wszystko odbudować. Cena usług czyszczenia jest optymalna, w zależności od zastosowanej metody czyszczenia.

Czyszczenie sadzy po pożarze podejmuje się z wykorzystaniem suchego lodu. Metoda ta jest zdecydowanie bardziej skuteczna i nie stanowi problemu w przypadku uszkodzeń elementów czyszczonych. Czyszczenie powierzchni suchym lodem, czyli zestalonym dwutlenkiem węgla, który osiąga temperaturę -78,5 stopni Celsjusza, dokładnie wnika w sadzę, a także odrywa ją od powierzchni czyszczonej. Dzięki temu, że jest to suchy lód, nie dochodzi do zalewania powierzchni, co już i tak zostało wdrożone podczas gaszenia pożaru. Po dokładnym oczyszczeniu pomieszczenia z sadzy i wyniesieniu oraz zabezpieczeniu lub utylizacji sprzętów należy podjąć się neutralizacji powietrza, oraz dezynfekcji.

Dezynfekcja po pożarze

Kolejnym ważnym czynnikiem doprowadzenia mieszkania po pożarze do stanu używalności jest dezynfekcja. Nawet jeśli pomieszczenie zostało dobrze uprzątnięte, a ślady pożaru stają się już prawie niewidoczne, to związki chemiczne, które wytrąciły się w trakcie spalania się poszczególnych elementów wyposażenia, mogą wniknąć w ściany, podłogi czy wyposażenie, które zdatne jest jeszcze do użycia. Do tego, aby przywrócić optymalną jakość powietrza, a także zneutralizować szkodliwe związki chemiczne wymagana jest dezynfekcja. Wśród metod dezynfekcji wyróżnić można ozonowanie, które nie tylko neutralizuje szkodliwe związki, ale przede wszystkim usuwa nieprzyjemne zapachy, które po pożarze są w szczególności dotkliwe i szkodliwe. Zapach spalenizny można usunąć poprzez dezynfekcję z zastosowaniem ozonowania, metody suchej i mokrej mgły.

Skuteczna metoda na dezynfekcję, która niszczy wszelkie drobnoustroje to dezynfekcja chemiczna, taką także warto zakończyć ozonowaniem, które pomoże wzmocnić efekt, a także wpłynie na jakość powietrza. Metoda polegająca na ozonowaniu sprawdza się nie tylko w ekstremalnych sytuacjach po pożarowych, ale także wtedy, gdy w domu pojawia się wilgoć, stęchlizna, lub przebywają tutaj osoby palące. Zapach dymu i stęchlizny skutecznie zostaje zlikwidowany.

Zabezpieczenie mienia

Podczas prac związanych z czyszczeniem po pożarze zalicza się także zabezpieczenie mienia przed dalszą szkodą. Jeśli sprzęty, które dostępne są w pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru, można restytuować, zabezpieczamy je, aby nie doszło do poważniejszych strat. Inne elementy wyposażenia, które zostały strawione przez ogień lub których nie można już odnowić, zostają zutylizowane. Dzięki naszym usługom nie trzeba martwić się o kwestię utylizacji mienia. Kluczowym zagadnieniem po przeprowadzonej akcji pożarowej jest doprowadzenie mieszkania czy budynku do stanu, który pozwoli swobodnie korzystać z pomieszczeń, bez zagrożenia dla zdrowia i życia, w związku z pozostałościami po pożarze. Samodzielne czyszczenie ścian po pożarze może okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli do tego celu używa się klasycznych środków czystości i wody. Największą skuteczność w oczyszczaniu zadymionych i spalonych powierzchni daje suchy lód, który wykorzystujemy w swojej codziennej pracy.

W celu zapoznania się z całością naszej oferty dotyczącej likwidacji szkód po pożarze, zapraszamy na stronę https://pozary24.com/

Zachęcamy również do pobrania prezentacji, w której szczegółowo przeczytasz o świadczonych przez nas usługach.

Masz pytania?

zachęcamy do kontaktu, pomożemy, doradzimy

office@osuszanie24.com

+48 58 320 01 00

biura regionalne

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?