Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie po zalaniu Częstochowa

Osuszanie po zalaniu Częstochowa

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

Nie w każdej sytuacji można mieć kontrolę nad swoim mieszkaniem. Zdarza się, że w czasie, kiedy domownicy przebywają poza domem, dochodzi do awarii wodno-kanalizacyjnej. Zalane mieszkanie i często także mieszkanie znajdujące się poniżej to nie jedyne skutki zalania. Co zrobić, kiedy dochodzi do takiej sytuacji? Jak reagować? Na ten temat wypowiedzieć mogą się specjaliści, którzy zajmują się osuszaniem po zalaniu w Częstochowie czyli osuszanie24, ponieważ zajmują się również osuszaniem po zalaniu w Katowicach

Zalanie – konsekwencje i działanie

Zalanie to nic przyjemnego. Każdy, kto miał okazję zmagać się z trudem oczyszczenia mieszkania po zalaniu, z pewnością wie, że nie jest to łatwe, lekkie, ani tym bardziej przyjemne. Zalanie kojarzone jest z wydatkami. Jeśli awaria jest bardzo poważna, może doprowadzić do potrzeby wykonania gruntownego remontu. Gruntowny remont łącznie z opcją zrywania podłóg to nie wszystko, konieczne będzie także osuszanie po zalaniu. Częstochowa to miasto, w którym nie brakuje specjalistów, gotowych nieść pomoc na wypadek poważnych awarii wodno-kanalizacyjnych.

Osuszanie budynków w Częstochowie to zadanie dla prawdziwych profesjonalistów. Wykorzystanie odpowiedniego sprzętu do absorbowania wilgoci, nagrzewnicy, suszenia pozwala w miarę możliwości szybko pozbyć się wilgoci. Konsekwencje zalania bywają bardzo różne. Zniszczone mogą zostać przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, meble, sprzęty elektroniczne, ubrania, ale przede wszystkim materiał, którym wyłożone są podłogi, konstrukcja ścian, sufitu lub podłogi. Wilgoć w ścianach jest dość łatwo rozpoznawalna. Często pojawia się na takich ścianach pleśń.

Ściany zawilgocone są zimne, często wilgoć jest wyczuwalna, gdy przetrze się ścianę ręką. W mieszkaniu, w którym wilgoć jest codziennością, wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach. Nawet ubrania poukładane w szafie mogą zaabsorbować nieprzyjemną woń stęchlizny. Nie tylko woń, ale również wilgoć w powietrzu jest wyczuwalna. W takim pomieszczeniu jest duszno i wilgotno i można zauważyć, że stosunkowo trudno jest ogrzać takie pomieszczenie. Osuszanie w Częstochowie poprzez specjalistyczne firmy, pozwoli pozbyć się skutków po zalaniu, jednak ważne jest także to, co zmieni się już po osuszeniu. Jeśli wilgoć nie jest skutkiem zalania, tylko niewłaściwej wentylacji wewnątrz mieszkania, czego efektem jest pojawianie się pleśni na ścianach, to osuszanie pomoże tylko na chwilę, jeśli nie podejmie się próby zwalczenia przyczyny takiego stanu.

Jak zwalczyć wilgoć w domu?

Działanie osuszające pomoże wyciągnąć wilgoć, która mogła zostać zaabsorbowana do ścian, podłóg i sufitów. W tym celu kluczowa jest praca nagrzewnic, osuszaczy, a także wentylatorów. Wbrew pozorom samo wietrzenie mieszkania, czy ogrzewanie tradycyjnym piecem (ogrzewanie np. centralne) nie pomoże pozbyć się skutków zalania. Mało tego, samo wietrzenie nie jest możliwe, jeżeli chodzi o nasz klimat, ponieważ musiałby być to okres suszy trwający dłuższy czas. W związku z tym tylko i wyłącznie profesjonalne osuszanie w Częstochowie jest jedynym dobrym działaniem do tego, aby pozbyć się wilgoci z domu. Jeśli nie jest znana przyczyna pojawienia się wilgoci (nie jest to typowe zalanie, czy awaria) warto zorientować się u specjalistów, co ewentualnie może być tego przyczyną.

Zdarza się, że wady konstrukcyjne, związane z termoizolacją mogą powodować gromadzenie się wilgoci. Jeśli pleśń widoczna jest w narożnikach ścian, warto zastanowić się nad tym, czy izolacja ścian jest dobrze wykonana. Być może wady konstrukcyjne powodują pewne problemy w związku z gromadzeniem się wody. Kolejna kwestia to wcześniej wspomniana wentylacja. Właściwa wentylacja pomieszczeń z pewnością pomoże zadbać o właściwą jakość powietrza w domu bez nagromadzonej wilgoci. Nawet zmiana nawyków, takich jak wieszanie mokrych ubrań na kaloryferach może pomóc w utrzymaniu mieszkania w dobrym stanie. Czasami lepszym rozwiązaniem od wieszania świeżo wypranych ubrań na suszarce w pokoju czy kaloryferach, jest zakup suszarki automatycznej lub pralko-suszarki.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?