Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000
Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com
Dbałość o dom nie dotyczy tylko i wyłącznie kwestii porządkowych, czy remontowych. Zdarzają się sytuacje, gdzie trzeba pomyśleć o osuszaniu. Wilgoć w domu nie zwiastuje niczego dobrego. Wyczuć ją można już po charakterystycznym zapachu, zwiększonych wydatkach na ogrzewanie pomieszczeń domu i co gorsza, po wykwitach, które mogą pojawić się w nie do końca widocznych na pierwszy rzut oka miejscach. Jak sobie poradzić z tym problemem? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w poniższym tekście.
Wilgoć, która zostaje zlokalizowana, może mieć wiele przyczyn. Zdarza się, że wilgoć pojawia się na skutek zalania, awarii. Innym razem okazać się może, że jest wynikiem błędów konstrukcyjnych np. ocieplenia czy dachu, gdzie gromadzi się woda opadowa. Kiedy wyczuwamy zapach wilgoci, powietrze jest ciężkie, wilgotne, a koszty związane z ogrzewaniem wzrastają, jest to moment, w którym warto rozważyć osuszanie budynków w Zielonej Górze. Może się zdarzyć, że problem będzie narastał z czasem.
Nie każda usterka związana z zalaniem czy podmywaniem przez wody deszczowe widoczna jest od razu. Z czasem jednak w miejscu, w którym gromadzi się wilgoć, która jest absorbowana do ścian, może pojawić się wykwit w postaci pleśni. Tutaj środki zaradcze pod postacią silnego preparatu grzybobójczego jest tylko chwilowym rozwiązaniem problemu. Jeśli pojawia się on z czasem, a jest to zwykle widoczne w okresie jesienno-zimowym, gdy jest wilgotno i zimno, wówczas trzeba zdać sobie sprawę, że konieczne będzie bardziej radykalne działanie. Po pierwsze trzeba zlokalizować przyczynę takiego stanu.
Druga opcja to osuszanie budynków. W Zielonej Górze na zlecenie osuszania przyjeżdżają specjaliści, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i co najważniejsze mają doświadczenie w tym zadaniu – osuszanie24. Poprzez dokładną analizę stanu wnętrza domu ustala się najbardziej odpowiednią metodę suszenia i dopasowuje się sprzęt suszący.
Nie zawsze domowe metody na pozbycie się nadmiaru wilgoci z domu są skuteczne. Pierwsze co przychodzi na myśl to wietrzenie. Jest to na pewno bardzo dobry sposób, ale pod warunkiem, że następuje to w porze letniej, gdzie upały dają się we znaki. Wówczas otwieranie wszystkich okien i drzwi i tworzenie przeciągu gorącego powietrza może pomóc w suszeniu wnętrza. Niestety nie jest to działanie, które zwalcza skutki zalania czy zacieków dachowych od razu. Jeden dzień to stanowczo za mało, by pozbyć się wilgoci ze ścian i posadzek. By można było osuszyć wnętrze zalanego domu, potrzeba kilku miesięcy takiego intensywnego wietrzenia, a jak wiemy, w Polsce klimat nie do końca sprzyja takim działaniom.
Można także pokusić się o zakup specjalistycznych osuszaczy powietrza. Przy braku wiedzy i doświadczenia, trudno jest samodzielnie określić, jaki sprzęt będzie najskuteczniejszy. Osuszanie budynków w Zielonej Górze to oferta, którą powinny zainteresować się osoby mające problem z wilgocią w domu. Po znalezieniu źródła tego problemu ekipa ustali schemat działania i dopasuje odpowiadający sprzęt. Jest to bardziej rozsądne i bardziej skuteczne niż samodzielne próby zwalczenia wilgoci, która cyklicznie i tak pojawia się w miejscu zacieku.
Warto wiedzieć, że wykwity ścienne, pleśń, która pomimo usuwania środkiem grzybobójczym, wciąż pojawia się w danym miejscu, nie pozostaje bez znaczenia na zdrowie domowników. Jeśli domownicy cierpią na nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, warto zastanowić się nad przyczyną we wnętrzu swojego domu. Być może stoi za tym “ukryta” wilgoć spowodowana uszkodzeniem połaci dachowej, gdzie w okresie deszczowym coraz więcej wilgoci absorbują ściany budynku. Osuszanie budynków w Zielonej Górze to nie jedyna możliwość. Fachowcy z pewnością zaoferują również metodę ozonowania po zakończeniu prac związanych z osuszaniem wnętrz. Ozonowanie ma na celu zlikwidować drobnoustroje i zarazki. Nierzadko stosuje się przy tym chemię grzybobójczą, by zlikwidować pleśń.