Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków Zabrze

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

 

Likwidowanie wilgoci z domu może nie być najłatwiejsze, zwłaszcza dla kogoś, kto nie wie, jakie metody zastosować. Wilgoć w domu jest bardzo uciążliwym problemem. Powoduje szereg niedogodności i dolegliwości zdrowotnych. Czasami jest niezauważona, czasami objawia się wzbudzającymi obrzydzenie wykwitami pleśni. Z pewnością warto jej się pozbyć, tym bardziej, jeśli staje się coraz większym problemem. W poniższym tekście przedstawimy, jak wygląda osuszanie budynków i czym charakteryzuje się problem wilgoci w domu.

Osuszanie domu po zalaniu i nie tylko

Najbardziej uciążliwy problem związany z wilgocią dotyczy sytuacji, gdy dochodzi do zalań. Kiedy wilgoć pojawiająca się w domu spowodowana jest nieprawidłową wentylacją, nadmiernym suszeniem mokrych rzeczy, czy na skutek wad konstrukcji ścian, czy sufitu, problem nie jest tak wyraźny, jak podczas zalań w obrębie sąsiadów.

Również podtopienia, powodzie to sytuacje, w których pozostała wilgoć może narobić niemałych szkód. Osuszanie budynków w Zabrzu to dobry pomysł na likwidację wilgoci z domów. Takie usługi świadczy między innymi firma Osuszanie24. Dlaczego warto rozważyć opcję firmy osuszającej po zalaniu budynki? Ponieważ tylko doświadczeni fachowcy będą wiedzieć, jakich metod użyć do skutecznego pozbycia się wilgoci z domu. Ich praca polega nie tylko na tym, że zostanie odprowadzona wilgoć ze ścian, czy posadzek, ale także na dezynfekcji, usuwaniu pleśni, ozonowaniu czy restytucji dokumentów. Również regeneracja sprzętu AGD jest kluczową ofertą firm związanych z osuszaniem w Zabrzu.

W jakich sytuacjach wezwać pomoc w osuszaniu?

Pomoc w osuszeniu budynku w Zabrzu oraz innych miastach czy miejscowościach przyda się na wypadek zalań i podtopień. Czasami jednak dojść może do awarii wodociągowej, czego wynikiem jest zalanie domu. Z pozoru nieduża awaria pralki czy zmywarki, która odpompowuje całą wodę na podłogę w pomieszczeniu naszego domu, też może wymagać profesjonalnego działania. Nawet jeśli taką wodę zbierzemy i usuniemy, może zdążyć wsiąknąć w materiał podłogi. Po posprzątaniu bałaganu, jaki narobiło nam urządzenie, możemy być nieświadomi, że za jakiś czas zaabsorbowana wilgoć będzie stanowiła najlepsze środowisko do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni. W takich sytuacjach również warto wzywać fachowców oferujących osuszanie budynków. Zabrze to oczywiście niejedyna miejscowość, gdzie firma Osuszanie24 świadczy swoje usługi.

Zalanie piwnicy w Zabrzu

Na pomoc fachowcy mogą także przyjechać, kiedy w piwnicy pojawia się woda. Są tereny bardziej podmokłe, gdzie w budynkach z piwnicami okresowo trzeba zmagać się ze stojącą wodą. Nie jest to ani przyjemne, ani komfortowe, ale z pewnością dość przewidywalne. Tutaj osuszanie, a przede wszystkim odpompowanie wilgoci to kluczowe zadanie. Woda stojąca w piwnicy wsiąka w ściany, sufity, posadzki.

Aby można było korzystać bezpiecznie z tego pomieszczenia piwnicznego, warto na czas pojawienia się wody zatroszczyć się o skuteczne osuszenie piwnicy. Niektórzy rezygnują z tego, ograniczając się wyłącznie do metody odpompowania wody stojącej. Jest to błąd, ponieważ całej wody nie jesteśmy w stanie odpompować. Woda wsiąka, a ze ścian, posadzek i sufitów dość trudno jest ją “zebrać”. Tutaj pomaga profesjonalne osuszanie. Zabrze, w tym mieście można liczyć na pomoc fachowców z doskonałym sprzętem i wiedzą. Podpowiedzą oni, że taką piwnicę należy także dezynfekować i ozonować. Jedynie takie działanie pozwoli przywrócić pierwotny stan tego pomieszczenia.

Ozonowanie Zabrze

Ozonowanie pomaga usunąć drobnoustroje pozostałe w wilgotnym miejscu, podobnie jak dezynfekcja środkami chemicznymi. By jednak przywrócić pomieszczenie do porządku i stanu bezpiecznego użytkowania warto także rozważyć opcję dezynfekcji ozonem. W każdym przypadku, gdy mamy do czynienia z wilgocią warto rozważyć ozonowanie. Nie tylko wtedy, kiedy woda gruntowa zalewa piwnicę lub gdy dochodzi do powodzi, czy zalań w wyniku awarii wodno-kanalizacyjnej. Bakterie, wirusy i grzyby stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców danego domu. Zaznaczmy, że skuteczne osuszanie w Zabrzu oraz ozonowanie, pomoże przywrócić dawny stan mieszkania. Po przeprowadzonym osuszaniu nie dochodzi do rozwoju grzybów, bakterii, czy pleśni, więc można bezpiecznie wrócić do domu.

Samo osuszanie to dość długotrwały proces. Przy użyciu najlepszych sprzętów i przy doborze najlepszej metody suszenia może potrwać do kilkunastu dni. Jeśli jednak pomyśleć nad naturalnym suszeniem, a więc wietrzeniem, czy dogrzewaniem budynku przy pomocy np. pieca centralnego, proces suszenia może być znacznie dłuższy, a i tak nie ma pewności, czy będzie skuteczny. Wynika to z tego, że w Polsce panuje dość wilgotny klimat. Z tego względu uprzątnięcie bałaganu po zalaniu i wietrzenie jest zupełnie bezsensowne. By miało to sens, przez długi czas musiałby utrzymywać się wysokie temperatury bez opadów atmosferycznych. Długi czas oznaczałby w tym wypadku kilka miesięcy nieprzerwanych upałów. Jak wiadomo, nie jest to u nas możliwe, dlatego warto posiłkować się specjalistami.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?