Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków Sosnowiec

Osuszanie budynków po zalaniu

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

 

Wilgoć w domu nie wróży najlepiej. To zapowiedź problemów z ogrzewaniem, problemów z zapachem unoszącym się w domu, a nawet problemów ze zdrowiem domowników. Niezależnie od tego, co jest przyczyną występowania wilgoci w domu, zawsze warto działać temu poprzez osuszanie. Kluczowe jest również znalezienie źródła problemu, by problem nie powrócił jak bumerang za kilka miesięcy. Co robić, jeśli wilgoć spędza sen z powiek? Najlepiej Wdrożyć osuszanie budynków, w Sosnowcu znajdą się specjaliści, którzy pomogą w walce z wilgocią i jej skutkami.

Usuwanie wilgoci ze ścian

Problem z pojawiającą się wilgocią na ścianie może zwiastować dużo poważniejsze problemy. Jeśli nie doszło do zalania np. przez sąsiada (dotyczy wyłącznie mieszkań w blokach i kamienicach), a także nie znaleźliśmy problemu z awarią, wówczas trzeba rozważyć inne ewentualności pojawienia się tego problemu. Osuszanie budynku w Sosnowcu to dobra rada dla wszystkich tych, którzy mają już dość pojawiających się wykwitów na ścianie w swoich domach.

Przyczyną powstawania takiego problemu jest zazwyczaj brak odpowiedniej wentylacji, wadliwa konstrukcja elewacji, czy problem z dociepleniem. Może też zdarzyć się w taki sposób, że budynek został odpowiednio zaizolowany, ale problem z wilgocią nie został rozwiązany, tzn. ściany nie zostały osuszone. Zdarza się, że wilgoć może pojawić się także wtedy, gdy suszy się pranie w dużej ilości. Już na tym etapie można wyczuć ciężkie, wilgotne powietrze. Jeśli podczas suszenia ubrań nie otworzymy okna, problem może być po czasie znacznie bardziej zauważalny. Oczywiście tutaj winna może być niesprawna wentylacja.

Osuszanie budynków w Sosnowcu

Usuwanie wilgoci ze ściany jest kluczowe, aby przywrócić pomieszczenia domu do dawnego stanu. Nie chodzi tylko o to, aby przestały pojawiać się wykwity ścienne, ale o to, aby jakość powietrza w domu była znacznie lepsza. Są ludzie, którym wilgoć nie przeszkadza. Uważają, że wystarczy spryskać wykwity pleśni środkiem grzybobójczym i to wystarczy. Niestety działanie to nie jest wystarczające, ponieważ jedynie pozbywamy się pleśni, a nie źródła problemu. Jeśli zauważymy, że pleśń na ścianie pojawia się w określonym miejscu, zwykle oznacza to, że problem dotyczy mokrej ściany, z której należy usunąć wilgoć. Osuszanie budynków w Sosnowcu może być tutaj jedynym słusznym działaniem.

Osuszanie24 to fachowcy, którzy pomogą uporać się z problemem. To doświadczeni specjaliści, pracujący na nowoczesnym sprzęcie, którzy sprawnie radzą sobie z wilgocią powstałą na różne sposoby. Osuszane są budynki po zalaniu, po powodziach, ale także takie, w których wilgoć zagościła na stałe już dawno temu. Usuwanie wilgoci ze ścian to proces wymagający odpowiedniego działania. Nie da się tego zrobić w ciągu kilku godzin. Odpowiednio dopasowana metoda suszenia oczywiście może pomóc zminimalizować czas suszenia, jednak trzeba się nastawić na wielodniowy proces suszenia.

Co jest potrzebne do osuszania pomieszczeń?

Osuszanie24 to skuteczny sposób na profesjonalne osuszanie budynków w Sosnowcu i nie tylko. Firma działa w kilku rejonach Polski, w tym w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy i nie tylko. Co wykorzystywane jest do osuszania po zalaniu? Przede wszystkim odpowiednia wiedza i analiza każdego przypadku. Przed przystąpieniem do prac związanych z osuszaniem pomieszczenia dokonuje się dokładnego pomiaru wilgotności, aby ocenić fachowym okiem sytuację w danym domu.

Nie tylko mierzy się wilgotność, ale Osuszanie24 fachowo ocenia szkody. Wykorzystywany specjalistyczny sprzęt pomaga skrócić czas suszenia, a przede wszystkim pozbyć się problemu z wilgocią w ścianach, posadzkach i sufitach. Przy sytuacjach awaryjnych, gdzie wzywa się ekipę na osuszanie budynków w Sosnowcu po zalaniu, możliwa jest również regeneracja sprzętu AGD, co dla wielu klientów jest kluczowe. Najczęściej nieoczekiwane sytuacje związane z zalaniem, gdzie doszło do zalania również sprzętów, sprawiają, że klienci doceniają fachowość pracowników firmy.

Osuszanie24 nie tylko stosuje nowoczesny sprzęt, ale nie stroni od nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które usprawniają pracę związaną z suszeniem. Zakres prac firmy uwzględnia nie tylko suszenie ścian i posadzek, ale także dezynfekcję, wykrywanie przecieków, czy ozonowanie. Także osuszanie w antykorozji jest oferowane przez Osuszanie24.

Po czym poznać problem z wilgocią?

Czasami wilgoć nie jest oczywista dla domowników. Kiedy nie dochodzi do powodzi, zalania, czy nawet awarii rury wodociągowej, czasami trudno jest zlokalizować, że mamy problem z wilgocią w domu. Są jednak pewne sytuacje, które wskazują dość wyraźnie na ten właśnie problem. W domu zawilgoconym unosi się dość nieprzyjemny zapach. Powietrze tego domu jest ciężkie, duszne, nieprzyjemne.

Na ścianach można zlokalizować wykwity pleśni. Czasami pleśń pojawia się za meblami, co nie jest takie proste do zlokalizowania. Warto mieć to na uwadze. Wilgotny dom dużo trudniej jest ogrzać, pomimo zwiększania mocy grzania. Co za tym idzie, zużywa się więcej opału, a efekt wcale nie musi być zadowalający. W takim domu z wilgocią trudniej schną np. ubrania po praniu wywieszane na suszarce.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?