Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków Sopot

Osuszanie budynków Sopot

Oddział Gdańsk
ul. Litewska 8
80-719 Gdańsk

Tel: +48 601 647 601
E-mail: gdansk@osuszanie24.com

Osuszanie budynków Sopot

Pozbycie się wilgoci z domu staje się najlepszą metodą na polepszenie jakości swojego życia. To nie tylko problem, który doskwiera Polakom ze względu na pojawiające się wykwity na ścianach i sufitach, wilgoć jest znacznie groźniejsza. Są metody, które pozwalają na to, aby pozbyć się wilgoci, jednak trzeba zastanowić się, czy czasami nie pozbywają się one jedynie samych wykwitów pleśni na ścianie. Jest to tylko wierzchołek góry lodowej, dlatego najskuteczniej zadbać o pozbycie się przyczyny tego problemu.

Pleśń na ścianie

Kiedy pleśń na ścianie, która co jakiś czas jest usuwana np. środkami chemicznymi, wciąż się pojawia, oznacza to, że nie jest to sytuacja jednorazowa. Problem może leżeć np. w braku wentylacji mieszkania, awarii rur, czy złej kondycji konstrukcyjnej. Czasami wina leży w uszkodzeniu konstrukcji dachu. Mokra ściana nie jest na pewno problemem samym w sobie. Przyczyny należy dopatrywać się w wadach konstrukcyjnych, przeciekach dachowych i innym tego typu kwestiom. Firmy, które oferują osuszanie budynków w Sopocie, a także innych miastach Polski z pewnością pomogą uporać się ze skutkami pojawienia się wewnątrz domu wilgoci. Przede wszystkim nagromadzona w ścianach woda zostanie odparowana lub odprowadzona. Dzięki temu będzie można podjąć działania związane z usunięciem przyczyny pojawienia się wykwitów i mokrej ściany.

Pleśń pojawiająca się zimą

Lato i wiosna, które są ciepłymi sezonami, sprzyjają wysychaniu murów. Kiedy pogoda jest sprzyjająca, a wysoka temperatura pozwala na skuteczne wietrzenie i wysychanie murów, wtedy zapomina się o tym, co tak naprawdę spowodowało pojawienie się pleśni i wilgoci w domu. Osuszanie budynków w Sopocie to nie tylko zabieg pozwalający usunąć wodę po zalaniu, bardzo często sprawa dotyczy także wilgoci, która od dawna jest obecna w danym domostwie. Kiedy latem zapominamy o pleśni, bo nie miała ona szansy się rozwinąć, przez wysokie temperatury, z pewnością zimą będzie można dostrzec jej rozkwit. Również dżdżysta jesień sprzyja pojawieniu się pleśni, kiedy wilgotność powietrza jest bardzo wysoka i utrzymuje taki stan przez dłuższy okres. Kiedy zimą zauważymy nad oknami (wnęki) czy za meblami na ścianie, narożnikach wykwity pleśni, oznacza to, że problem jest znacznie poważniejszy. Samo usunięcie pleśni odpowiednią chemią nie wystarczy. Skuteczne osuszanie budynków w Sopocie gwarantuje nam pozbycie się wilgoci, jednak nie oznacza to, że pozbywamy się problemu. Usuwamy w ten sposób nadmiar wilgoci, jaka wniknęła w ściany, posadzki czy sufity. Kiedy rokrocznie pleśń pojawia się w okresie zimowym, najczęściej oznacza to problem z wentylacją wewnątrz budynku. Po przeprowadzeniu takiego profesjonalnego zabiegu osuszania budynku w Sopocie najlepiej rozważyć opcję remontu dotyczącego wentylacji pomieszczeń. Być może wilgoć osadzająca się na ścianach spowodowana jest tym, że w pomieszczeniach nie może ona zostać odparowana, a dodatkowo jest stałym elementem. Jeśli suszymy pranie w małym, nieprzewiewnym pomieszczeniu wówczas wilgoć osadza się na płaskich powierzchniach. Kluczowe będzie tutaj regularne wietrzenie pomieszczenia oraz zastanowienie się nad pracami w związku z usprawnieniem wentylacji.

Zalania mieszkań

Pleśń można także zauważyć w związku z awariami wodno-kanalizacyjnymi. Kiedy w niedawnym czasie doszło do zalania, wówczas konieczne jest nie tylko usunięcie samej wody stojącej. Woda wnika w głąb ścian, posadzek, i sufitów. Jeśli tylko wytrzemy jej nadmiar z powierzchni, nie usuniemy jej całkowicie. Po zalaniu konieczne jest osuszanie budynków w Sopocie, co może zaoferować profesjonalna firma usuwająca skutki zalań i powodzi. Zalane mieszkanie może wymagać również generalnego remontu. Kiedy uszkodzone zostają panele, które chłoną wodę jak gąbka, niestety konieczne będzie zutylizowanie desek panelowych i położenie nowych. Przed tym zabiegiem pomyślmy o profesjonalnym osuszeniu posadzek, ponieważ pleśń z wilgoci może rozwijać się nawet po położeniu nowej podłogi. Osuszanie budynków w Sopocie to usługi gwarantujące osuszanie ścian, podłóg, sufitów, ogólnie pomieszczeń budynków mieszkalnych, biurowych i piwnicznych. Przy awariach wodno-kanalizacyjnych, gdzie uszkodzeniu uległa rura kanalizacyjna konieczne będzie także przeprowadzenie dezynfekcji. Ozonowanie jest jedną z metod, które pomagają w pozbyciu się drobnoustrojów. Takie metody stosują profesjonalne firmy osuszające budynki w Sopocie oraz w innych częściach Polski.

Nie tylko mieszkania są notorycznie zalewane, również w piwnicach znajdziemy skutki pękniętej rury lub wybudowy na podmokłym terenie, gdzie wody gruntowe wybijają się w piwnicy w okresie zwiększonej wilgotności. W takich przypadkach stosowanie osuszaczy powietrza i profesjonalnych sprzętów odprowadzających wodę jest konieczne, aby można było bezpiecznie korzystać z pomieszczenia piwnicznego.

Znajdziemy także w sieci liczne porady dotyczące domowego sposobu na pozbycie się wilgoci i pleśni, jednak nie zawsze jest to skuteczne. Kiedy problem związany z wilgocią jest bardziej złożony, lepiej jest poszukać przyczyny, niż maskować wilgoć domowymi sposobami na osuszanie.

Polecamy również sprawdzić:

Osuszanie budynków Gdańsk

Osuszanie budynków Gdynia    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?