Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków po zalaniu Tarnów

Osuszanie Tarnów - kontakt

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

 

Do zalań i podtopień najczęściej dochodzi wiosną i jesienią. Niesprzyjające warunki atmosferyczne mają wielki wpływ na zdarzenie związane z zalewaniem domów i nie tylko. Niektórzy przyzwyczajeni są do okresowych podtopień, a woda stojąca w piwnicy jest dla nich typowym widokiem. Niezależnie od tego, czy zdarzyło się to jednorazowo, czy dochodzi do takich sytuacji wciąż, warto działać i odpowiednio osuszyć budynek, w którym się mieszka. Gdzie znaleźć pomoc w osuszeniu budynku? O tym więcej informacji znajdą Państwo poniżej.  Dlaczego trzeba osuszyć budynek po zalaniu?

  Kiedy dochodzi do zalania, trudno jest oczekiwać, że sprawa sama się załatwi, a więc zacieki same się usuną. Zalanie, spowodowane awarią rury, sprzętów, czy spowodowane żywiołem mogą stanowić poważny problem dla mieszkańców domu. Ważne jest, aby podjąć działania w kierunku usunięcia przyczyny takiego zdarzenia i zapobiec dalszemu rozwojowi drobnoustrojów.

  Osuszanie budynków w Tarnowie, ale nie tylko w tym mieście, stanowi kluczową reakcję na wypadek zalań, czy podtopień. Firmy oferujące osuszanie po zalaniu w Tarnowie są doskonale przygotowane do skutecznego działania, ponieważ wykorzystują nowoczesny sprzęt – osuszanie24. W tym celu korzysta się z urządzeń osuszających, nagrzewnic, ale także i ozonatorów i środków dezynfekujących. Sam proces osuszenia zależny jest od stopnia zalania powierzchni. Jeśli zalanie spowodowała powódź, proces osuszania z pewnością będzie znacznie bardziej długotrwały. Drobna awaria rury, czy awaria sprzętu takiego jak zmywarka, czy pralka automatyczna, gdzie dochodzi do zalania powierzchni podłogi, nie musi być wcale trudna do zwalczenia. Tutaj osuszanie podłoża będzie wymagało jedynie odpowiedniego ogrzania pomieszczenia, a także zastosowania osuszacza np. domowego.

  Osuszanie budynków w Tarnowie – dlaczego jest ważne?

  Zaniechanie osuszania pomieszczeń, które zostały zalane, może w efekcie prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Nawet jeśli sytuacja pozornie nie wygląda na groźną, bo tylko wąż od pralki w czasie cyklu prania odpiął się od urządzenia, zalewając podłogę łazienki, warto wdrożyć proces suszenia pomieszczenia. Samo zebranie wody, która może w krótkim czasie wsiąknąć w powierzchnię podłoża, jest niewystarczające. 

  W późniejszym czasie może dojść nie tylko do zniszczenia podłoża (np. poluzowanie się płytek podłogowych, czy wykruszenie fugi, o ile taka jest), ale także do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Wilgotne, chłodne i ciemne miejsce to znakomite środowisko do rozwoju bakterii, grzybów i wirusów. Jeśli po zalaniu, doszło do wykwitu pleśni, warto wiedzieć, że nie jest to tylko element poddany ocenie estetycznej, ale groźny dla zdrowia objaw tego, że w domu panuje zbyt duża wilgoć. Aby zapobiec temu, warto zadzwonić po osuszanie budynków w Tarnowie, co pozwoli pozbyć się problemu na dłużej.

  Nie tylko zalanie i awarie sprzętów AGD

  Warto wiedzieć, że nie tylko sytuacje, w których dochodzi do zalania, czy awarii sprzętu AGD stanowią problem w naszych domach. Kiedy jest zbyt wilgotno w domu, co może być spowodowane słabą cyrkulacją powietrza, też narażamy się na nieprzyjemne sytuacje i możliwość wystąpienia chorób. Nie tylko alergicy mogą źle czuć się w pomieszczeniu, w którym jest zbyt wilgotno. W takim domu, gdzie jest dużo wilgoci, powietrze jest nieprzyjemne i ciężkie. Trudno się nim oddycha. Poza tym takie wilgotne powietrze przepełnione jest drobnoustrojami, które nie są bez znaczenia dla naszego zdrowia. 

  Aby można było zadbać o bezpieczeństwo swoje i domowników, warto wdrożyć osuszanie budynków w Tarnowie z profesjonalną firmą. To proces być może nie krótkotrwały, ale na tyle skuteczny, aby zadbać o prawidłowy stan wilgotności powietrza w swoim domu. Trzeba wiedzieć, że nie tylko zwalczanie nadmiaru wilgoci jest ważne, ale przede wszystkim znalezienie przyczyny takiego stanu. 

  Bardzo często za wysoki poziom wilgoci w domu, prócz sytuacji związanych z awariami, podtopieniami, czy zalaniem, odpowiada nieprawidłowa wentylacja. Również wady konstrukcyjne ścian, mogą przyczynić się do tworzenia się zacieków na ścianach podczas deszczowej pogody. Usunięcie nadmiaru wilgoci z domu (np. ze ścian, czy podłóg) pozwala na stworzenie komfortowego klimatu w pomieszczeniu. Osuszone z nadmiaru wilgoci powietrze jest lekkie i nie powoduje dolegliwości związanych z alergiami.

  Przywracanie poprzedniego stanu

  Osuszanie po zalaniu w Tarnowie pomoże przywrócić dom do stanu sprzed awarii. Dlaczego osuszanie jest tak istotne? Zwalcza nie tylko wilgoć, ale także i nie dopuszcza do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów. Ponadto osuszony dom z nadmiaru wilgoci nie wpływa na dodatkowe koszty eksploatacji budynku, to znaczy, że nie przepłaca się za ogrzewanie. 

  Wilgotne wnętrza domu dużo trudniej się ogrzewa, co sprawia, że koszty ogrzewania rosną, ze względu na większe zużycie opału. Mimo zwiększenia zużycia, w domu, w którym jest nadmiar wilgoci, wcale nie musi być ciepło. Warto także wdrożyć osuszanie budynków w Tarnowie po to, aby zwiększyć komfort przebywania wewnątrz pomieszczeń, a także wpłynąć na estetykę np. ścian czy podłóg, które niegdyś nosiły ślady wilgoci.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?