Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków po zalaniu Lubin

Osuszanie budynków Lubin - kontakt

Osuszanie Wrocław

+48 601 647 603

wroclaw@osuszanie24.com

 

Niekontrolowane awarie urządzeń wykorzystujących wodę mogą spowodować poważne zalanie mieszkania. W środowisku mieszkań w bloku do sytuacji związanej z zalaniem może dojść, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Zalanie to także sytuacja, w której woda np. deszczówka zalewa budynek poprzez wady konstrukcyjne. Również podtopienia są uciążliwym problemem wielu mieszkańców. Jak radzić sobie ze skutkami zalania? Odpowiedź na to pytanie zostanie przedstawiona w poniższym artykule.  Niekontrolowane awarie urządzeń wykorzystujących wodę mogą spowodować poważne zalanie mieszkania. W środowisku mieszkań w bloku do sytuacji związanej z zalaniem może dojść, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Zalanie to także sytuacja, w której woda np. deszczówka zalewa budynek poprzez wady konstrukcyjne. Również podtopienia są uciążliwym problemem wielu mieszkańców. Jak radzić sobie ze skutkami zalania? Odpowiedź na to pytanie zostanie przedstawiona w poniższym artykule.

  Co to jest zalanie?

  W fachowej opinii zalanie to niekontrolowane wydostanie się wody w wyniku awarii urządzeń, przewodów, rur, co może wynikać również z działalności człowieka. Zalanie może być poważną sytuacją, z którą niełatwo jest sobie samemu poradzić. Może być też niegroźne i skończyć się wyłącznie na plamie na suficie. Wszystko zależy od stopnia zalania mieszkania. Im większa powierzchnia zalanych pomieszczeń, tym sytuacja robi się poważniejsza, przez co należy rozważyć osuszanie w Lubinie. Firmy oferujące takie usługi dysponują sprzętem oraz wiedzą, którą wykorzystują podczas prac związanych z osuszaniem. Dzięki ich doświadczeniu można łatwo ustalić właściwą metodę suszenia, aby prace te przebiegały sprawnie i w miarę możliwości szybko.

  Zalane mieszkanie przyprawia o zawrót głowy właścicieli. Nikt nie życzy sobie takiego widoku po przyjściu z pracy, kiedy całe mieszkanie pływa w wodzie. W pierwszych chwilach takiego zdarzenia należy przede wszystkim zabezpieczyć sprzęty i meble, które nie zostały zniszczone. Warto także pomyśleć o tym, aby na szybko wykonać zdjęcia powstałych szkód. Wiele osób w tak stresującej chwili zapomina o tym, a jest to istotne, aby móc zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Osuszanie po zalaniu w Lubinie to opcja, którą warto wdrożyć jak najwcześniej.

  Po usunięciu wody i zabezpieczeniu wyposażenia, które nie uległo zniszczeniu, a także po wyniesieniu wszystkich zniszczonych elementów, warto rozważyć metodę osuszenia. Samo zebranie wody czy wypompowanie jej (mowa o większym stopniu zalania) nie wystarczy jedynie otworzyć okno, aby pozbyć się wilgoci. Niestety, ale woda, która wydostała się z przewodów czy rur, dosyć szybko wsiąka w struktury podłoża oraz ścian czy sufitu. Jeśli nie pozbędziemy się wody, która została zaabsorbowana, z czasem można odczuć negatywne skutki takiego zaniechania.

  Co daje osuszanie po zalaniu?

  Po zalaniu nie wystarczy tylko zutylizować elementy wyposażenia, które ucierpiały w wyniku tej sytuacji. Konieczne jest także osuszenie budynku. W Lubinie można liczyć na pomoc specjalistów niezależnie od stopnia zalania mieszkania. Kiedy woda wydostała się z rur i spowodowała zalanie podłogi w całym mieszkaniu, najpewniej trzeba wymienić materiał podłogowy, np. panele.

  Okazuje się, że nie wystarczy tylko zerwać stare panele i położyć nowe, ponieważ woda szybko przenika w głębsze struktury posadzki. Takie działanie może w przyszłości przynieść problemy z nadmiarem wilgoci. Wilgotny beton w końcu pokryje się wykwitami, a w czasie letniej pogody może dojść do parowania, co z pewnością nie pozostanie bez znaczenia dla nowo położonych paneli podłogowych. Taki nowy materiał może zacząć się odkształcać, odchodzić i nasiąkać wilgocią. Jedynie skuteczne osuszanie budynków w Lubinie, jak również innych częściach Polski, pozwoli na położenie nowych materiałów podłogowych bez obaw o rychłe komplikacje i uszkodzenia.

  W czym pomaga  pozbycie się wilgoci?

  Skuteczne osuszanie budynków po zalaniu w Lubinie daje przede wszystkim powrót do normalności. Kiedy sytuacja związana z zalaniem zostanie zażegnana, mieszkanie wyremontowane, a sprzęty, które ucierpiały, zostaną zregenerowane lub wymienione na nowe, warto pamiętać o tym, że osuszanie z wilgoci, która wsiąknęła w ściany i podłoża wyeliminuje ryzyko rozwoju grzybów i innych groźnych drobnoustrojów. Kiedy ściany lub podłoga czy sufit nie zostaną dobrze osuszone, z czasem będzie można dostrzec niepokojące sygnały.

  Na suficie i ścianach może dojść do powstania wykwitów pleśni, a powierzchnia ściany czy sufitu będzie z pewnością wilgotna w dotyku. Ponadto dojdzie także do odprysku farby i marszczenia się jej. Na podłodze, która nie zostanie odpowiednio osuszona, z czasem może dojść do problemów z nowo ułożonymi panelami. W przypadku podłóg wyłożonych kafelkami brak osuszenia może doprowadzić do odejścia płytki od powierzchni podłoża lub kruszenie się fugi pomiędzy płytkami.

  Osuszanie po zalaniu w Lubinie

  Nie tylko tak można odczuć skutki zalania i brak działania w kierunku osuszania po zalaniu. W Lubinie mamy możliwość skorzystania z profesjonalnych firm, które w krótkim czasie odparują nadmiar zgromadzonej wody, zaabsorbowanej w ścianach, podłogach i sufitach – osuszanie24. Nadmiar wilgoci w domu można także poczuć. Wilgotne pomieszczenia charakterystycznie pachną. To stęchły, trochę piwniczny zapach. Ta nieprzyjemna woń ma zdolność przenikania do ubrań, wykładzin, dywanów i tapicerki mebli. Dom, w którym dawno pojawiła się wilgoć, właśnie tak pachnie, nawet jeśli bardzo dba się o jego czystość i stale wymienia wkłady zapachowe.

  Koszty

  Po zalaniu, przy braku skutecznego osuszania ścian, sufitów i podłóg poprzez profesjonalne osuszacze i nagrzewnice, można również zauważyć zwiększone koszt eksploatacyjne. Nie chodzi oczywiście o konieczność przeprowadzenia remontu, bo po zalaniu trudno przejść do porządku dziennego bez konieczności zmiany materiałów podłogowych, wymiany mebli i sprzętów. Mowa o zwiększonych kosztach ogrzewania. Wilgoć w domu sprawia, że powietrze jest ciężkie, nieprzyjemne, a co za tym idzie trudne do ogrzania. Typowe jest zużywanie większej ilości opału do ogrzania pomieszczeń zimą. Mimo tego, że rosną koszty i spala się więcej materiału, wewnątrz domu wcale nie musi być przesadnie ciepło. To właśnie efekt braku osuszenia mieszkania po zalaniu, ale nie tylko zalanie powoduje wilgoć w domu

   Inne czynniki, takie jak prawidłowo funkcjonująca wentylacja, czy jej brak oraz wady konstrukcyjne, wady izolacyjne budynku mogą spowodować problemy z nadmiarem wilgoci w naszych domach. Szczególnie doskwierają one w okresie jesiennym, zimowym i podczas deszczowej wiosny. Latem, kiedy temperatura jest wysoka, można na chwilę zapomnieć o problemach z wilgocią, co nie oznacza to, że w następnych miesiącach nie powróci jak bumerang. Niestety bez osuszania, nawet gorącym latem i wietrzeniem oraz nagrzewaniem poprzez piec czy farelki, trudno jest pozbyć się wilgoci ze ścian, podłóg i sufitu. Prócz pozbycia się wilgoci, trzeba również pamiętać o dezynfekowaniu pomieszczeń, odgrzybianiu w miejscu wykwitów, a finalnie także i ozonowaniu.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?