Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków po zalaniu Białystok

Osuszanie budynków po zalaniu Białystok

Oddział Warszawa
ul. Bolesława Gidzińskiego 26a
02-293 Warszawa

Tel: +48 601 647 604
E-mail: warszawa@osuszanie24.com  Osuszanie budynków Białystok

  Wilgoć w domu to nic dobrego. Kiedy problem związany z wilgocią dotyczy przede wszystkim sytuacji związanej z zalaniem, trzeba odpowiednio zadziałać. Rzecz w tym, że posprzątanie mieszkania nie wystarczy. Kiedy woda spływała po ścianach, suficie czy nawet stała na posadzce, trzeba pomyśleć o skutecznym osuszaniu po zalaniu. W Białymstoku można liczyć na sprawną grupę fachowców, gotowych nieść pomoc przy tak stresujących sytuacjach, jak zalania, podtopienia czy powodzie.

  Czym jest zalanie?

  Zalanie to sytuacja, która dotyczy niezamierzonych zdarzeń związanych z awarią wodno-kanalizacyjną lub awarią urządzeń AGD, które do swojej pracy wykorzystują wodę. Całe zdarzenie może dotyczyć uszkodzenia węża doprowadzającego wodę do urządzenia lub węża odprowadzającego wodę do kanalizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie od razu wykryć problem. Ile razy zdarza się, że włączamy pralkę, nie będąc świadomym tego, że coś jest nie tak. Po powrocie do domu zamiast czystego i pachnącego prania czeka na nas zalana podłoga łazienki.

  Sytuacja z pozoru niegroźna, ale woda, która wydostała się z pralki, a może być jej naprawdę dużo, wsiąka w posadzkę. Samo jej usunięcie z podłogi może nie wystarczyć. Ponieważ w łazienkach na podłodze kładzie się zwykle kafle, płytki ceramiczne, można nawet nie być świadomym, że woda dostała się głębiej, a problem pojawi się dopiero po czasie. Osuszanie budynków w Białymstoku to nie tylko opcja na duże awarie i ciężkie sytuacje, to także konieczność, kiedy mała awaria z pozoru wygląda dość łagodnie. Dzięki odpowiedniej metodzie suszenia można pozbyć się problemu z wilgocią, czym zajmuje się Osuszanie24.

  Osuszanie budynków Białystok

  Jak poznać wilgoć?

  Nie każdy ma w swoim domu termometr z funkcją higrometru, aby mógł zmierzyć poziom wilgotności. Zdarza się, że po pozornie niegroźnej awarii pralki i pomimo uprzątnięcia bałaganu powstałego na skutek wydostania się znacznej ilości wody, z czasem odczuwamy, że w pomieszczeniu tym unosi się nieprzyjemna woń. Powietrze w wilgotnym pomieszczeniu jest ciężkie, a także trudne do ogrzania.

  Ostatecznym potwierdzeniem problemu z wilgocią w danym pomieszczeniu będą pojawiające się wykwity. Jeśli zalanie dotyczyło ścian, czy sufitu, to właśnie w tych miejscach może dojść do pojawienia się pleśni. Takie wykwity nie są tylko i wyłącznie nieestetyczne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia. Konieczne będzie wezwanie fachowców, którzy oferują osuszanie budynków w Białymstoku. Ich praca, ocena sytuacji i dobór właściwej metody suszenia pomoże uporać się z wilgocią znacznie szybciej.

  Po przeprowadzonych pracach związanych z suszeniem będzie z pewnością przeprowadzona dezynfekcja i ozonowanie, aby doprowadzić dane pomieszczenie do dawnego, bezpiecznego stanu. Pomimo osuszania budynków w Białymstoku (i nie tylko w tym mieście), na powierzchni osuszonych ścian może w dalszym ciągu dochodzić do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii. Z tego względu konieczne jest zdezynfekowanie tych miejsc, a następnie ozonowanie powietrza. Tylko tak można pozbyć się przykrych skutków związanych z zalaniem mieszkania.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?