Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków, mieszkań, ścian po zalaniu Rzeszów

Osuszanie budynków, mieszkań, ścian po zalaniu Rzeszów

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

Kraków

krakow@osuszanie24.com

Często spotykaną sytuacją jest zalanie mieszkania. To szkoda powstała w wyniku awarii sieci wodno-sanitarnej, uszkodzeń sprzętu AGD lub nawet czasem nieuwagi. Nie ma znaczenia, co spowodowało zalanie, w takiej sytuacji liczy się tylko to, jak szybko pozbyć się skutków takiej sytuacji. W poniższym artykule podpowiemy, co należy zrobić, kiedy zauważymy, że przecieka sufit, lub doszło do awarii sprzętów gospodarstwa domowego. Nie zawsze wystarczające jest uprzątnięcie powstałego bałaganu.

Zalanie przez sąsiada

Zdarza się i to dość często, że awaria sprzętu takiego jak pralka czy zmywarka może dotyczyć, nie tylko właściciela tego urządzenia, ale również dotknie sąsiada zamieszkałego w lokalu poniżej. Kiedy szybko zauważy się, że doszło do usterki, można natychmiast wyłączyć pralkę, czy zmywarkę, a do nieszczelnego węża przyłożyć miskę, aby odpompować resztę wody. Znacznie gorzej, kiedy do takiej awarii dochodzi, gdy urządzenie pracuje z tzw. “opóźnionym startem”, a domowników nie ma obecnie na miejscu. Wówczas urządzenie, w którym wąż odpływowy uległ zniszczeniu, będzie odpompowywać wodę na posadzkę, czy szafkę (w zależności, gdzie ulokowany jest wąż).

Kiedy awarii ulega wąż doprowadzający wodę, awaria może być poważniejsza, ponieważ konieczne będzie odcięcie dopływu wody (zakręcenie głównego zaworu), aby woda nie przedostawała się w nieodpowiednie miejsce. Takie zalanie potrafi przynieść zdecydowanie więcej szkód niż awaria elementu odprowadzającego zużytą wodę. W takiej sytuacji konieczne będzie osuszanie. Rzeszów to miasto, w którym bez trudu znajdziemy specjalistów pomagających w uporaniu się z problemem zalania. Takie osuszanie po zalaniu w Rzeszowie to dość często wykonywana usługa, która pomaga doprowadzić mieszkanie do stanu używalności.

Powracając do zagadnienia zalania, awaria związana z rurami doprowadzającymi wodę najczęściej dotyka także sąsiedztwo znajdujące się pod mieszkaniem. Wówczas woda wydostająca się z uszkodzonej części przedostaje się przez sufit, po ścianach do sąsiada mieszkającego pod nami. Oczywiście specyfika zalania to niezamierzone, a często także i nieświadome działanie. Czysty przypadek. Niemniej konieczne jest przeprowadzenie osuszanie. W Rzeszowie zajmą się tym specjaliści z doświadczeniem, specjalistycznym sprzętem, którzy dopasują właściwą metodę suszenia. Oczywiście, w takich sytuacjach kluczowe jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej, aby pokryć szkody powstałe na skutek niezamierzonego zalania sąsiada. W związku z tym pierwszą czynnością, jaką należy wykonać przed ratowaniem tego, co jeszcze można uratować, to zdjęcia szkody. Brak polisy ubezpieczeniowej może okazać się bardzo kosztowne, zwłaszcza dla sprawcy takiego zdarzenia.

Osuszanie budynków Rzeszów

Zalewanie przez sąsiada może nie dotyczyć awarii dotyczącej sprzętu, a usterki rur wodociągowych, co nawet nie jest lokalizowanie w obrębie mieszkania, tylko w pionie poniżej. Tutaj sprawa jest o tyle poważna, że usterka nie jest widoczna od razu. Sąsiad z dołu ma zalany sufit i woda leje się mu po ścianach, ale u mieszkańca bloku powyżej nie zauważono nieprawidłowości. Takie sytuacje wymagają natychmiastowego znalezienia źródła takiego stanu. Oczywiście pierwsze co należy zrobić, to oprócz szybkich zdjęć szkód, to także odcięcie wody, czyli zakręcenie głównego zaworu. Tylko w ten sposób można spowolnić pogłębianie się szkód w mieszkaniu.

Osuszanie budynków w Rzeszowie to także konieczność w przypadku pojawienia się problemów związanych z zalaniem atmosferycznym. Kiedy pogoda nie sprzyja, a budynek posiada wady konstrukcyjne, bardzo łatwo dochodzi do gromadzenia się wody i zalania. Uszkodzony dach budynku może przysporzyć wielu kłopotów, zwłaszcza gdy w porze jesiennej, deszczowej, ulewy nie dają o sobie zapomnieć. Trzeba wiedzieć, że nie wystarczy jedynie załatać dziurę w dachu, aby problem się rozwiązał. Jeśli już doszło do zalania, a woda lała się po ścianach, trzeba rozważyć osuszanie ścian. W Rzeszowie znajdziesz pomoc fachowców. Konieczne będzie wykorzystanie profesjonalnych osuszaczy, które usuną wilgoć ze ścian, której na pierwszy rzut oka możesz nawet nie dostrzec.

Dlaczego należy osuszyć ściany po niedużym zalaniu?

Wilgoć w ścianach, sufitach, czy posadzce to najlepsze miejsce do rozwoju drobnoustrojów. W wilgotnym środowisku rozwój grzybów, pleśni czy bakterii jest zdecydowanie szybszy. Można to dostrzec poprzez wykwity. Czasami wady konstrukcyjne i pojawiające się wykwity w okresach jesiennych i zimowych są najlepszym potwierdzeniem, że należy zadbać o swój dom. Po pierwsze trzeba zlokalizować problem i usunąć usterkę, czy pomyśleć nad naprawą stropu, czy ściany. Wewnątrz trzeba też uwzględnić prace związane ze zbieraniem wilgoci. Osuszanie mieszkań w Rzeszowie polega na absorbowaniu wilgoci i zbieraniu jej do pojemników. Pozbycie się wilgoci ze ścian pozwala odczuć wyraźną różnicę. To nie tylko kwestia estetyczna. Usunięcie wilgoci nie tylko spowoduje zaprzestanie pojawiania się nieestetycznych wykwitów, ale przede wszystkim wpłynie na zdrowie domowników.

Ściany należy osuszać po to, aby nie narażać swojego zdrowia i zdrowia domowników na szwank. Pomyślmy, czy nie zdarzyło się, że w okresie jesiennym i zimowym, cierpieliśmy na nawracające choroby dolnych lub górnych dróg oddechowych? W większości przypadków odpowiada za to wilgotne środowisko naszego domu, gdzie bakterie, grzyby i pleśń mają najlepsze możliwości do rozwoju. Jeśli zdrowie domowników jest w najlepszym porządku, może zauważyliśmy, że w znacznym stopniu zwiększyły nam się rachunki za ogrzewanie?

Osuszanie ścian w Rzeszowie

Wilgotny dom trudno się ogrzewa. Nawet przy zwiększonej mocy grzewczej (co wpływa na wysokość kosztów ogrzewania), nie odczuwa się temperatur pokojowych. Osuszanie ścian w Rzeszowie, w domu, który jest zawilgocony, pozwala odczuć wyraźną różnicę. Osuszony dom nie pachnie stęchlizną, wilgocią, nie jest w nim duszno i parno, a na ścianach nie pojawiają się odpryski farb.

Warto zaznaczyć, że w domu, gdzie jest wilgoć, bardzo często dochodzi do uszkodzeń takich elementów jak panele podłogowe (mogą puchnąć) czy meble wykonane z płyty wiórowej, które absorbują nadmiar wilgoci. W wilgotnym mieszkaniu znacznie trudniej wysuszyć uprane ubrania, a zamiast świeżego zapachu płynu do płukania, czuć nieprzyjemną woń wilgoci. Ta sama woń może utrzymywać się także w szafach ubraniowych, schowkach łóżka i łazienkach. Jedynie dokładne osuszanie wnętrz takiego wilgotnego domu, a następnie dezynfekcja oraz ozonowanie sprawi, że problem z wilgocią nie będzie już występował. Oczywiście konieczne jest także znalezienie źródła występowania wilgoci, by nie doszło do nawrotu.

Warto również sprawdzić inne treści z osuszaniem na naszej stronie osuszanie24    Znajdź nas na mapie:

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?