Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków, mieszkań, ścian po zalaniu Radom

Osuszanie budynków, mieszkań, ścian po zalaniu Radom

Oddział Warszawa
ul. Bolesława Gidzińskiego 26a
02-293 Warszawa

Tel: +48 601 647 604
E-mail: warszawa@osuszanie24.com  Osuszanie budynków po zalaniu Radom

  Wilgoć jest potrzebna do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Kiedy wilgoć wyczuwalna jest w domu, warto jak najszybciej podjąć działania zwalczające. Trzeba uświadomić sobie, że nie pozostaje to bez znaczenia dla naszego zdrowia i zdrowia naszych bliskich. Charakterystyczne wykwity nie powinny wobec tego, być traktowane tylko i wyłącznie jako problem estetyczny domu. W poniższym artykule podpowiemy, jak pozbyć się wilgoci z domu i co zrobić, na wypadek zalania.

  Co robić po zalaniu?

  Każdy, kto wchodzi do swojego domu, a tam na przywitanie znajduje widok stojącej wszędzie wody, jest zapewne w szoku. Taki widok potrafi zaskoczyć, ale również napędzić strachu. Widok zalanego mieszkania nie jest przyjemny. Co robić w takiej sytuacji? Przyda się przede wszystkim osuszanie budynków, w Radomiu można liczyć na ingerencję specjalistycznych firm, które dysponują właściwym sprzętem. W pierwszej reakcji podczas zalania trzeba zachować trzeźwość umysłu.

  Na samym początku warto nie tylko rzucić się do ratowania tego, co jeszcze da się uratować, ale sięgnąć po telefon i wykonać szybko zdjęcia. Następnie, kiedy udokumentujemy szkody, należy jak najszybciej zacząć pozbywać się wody i wynieść wszystkie przedmioty, które nie zostały zniszczone. Najczęściej decydujemy się na wynoszenie w pierwszej kolejności wrażliwych elementów, takich jak dokumenty. Jeśli zostały zalane, trzeba ostrożnie wynieść je, a najlepiej jak najszybciej zawieźć do specjalistów, którzy oferują osuszanie w Radomiu.

  Nie każdy wie, ale zalane dokumenty można odzyskać, o ile stopień zniszczenia nie jest zaawansowany. Samodzielna próba odklejenia kartek dokumentów nie jest najlepszym pomysłem. Bezpieczniej jest zostawić to fachowcom, jednak należy pamiętać, aby dostarczyć dokumenty tak szybko, jak to tylko możliwe. Tutaj liczy się czas, który niestety nie gra na korzyść zamoczonych dokumentów.

  Wyszukiwanie źródła problemu

  Kiedy wyniesiemy z mieszkania przedmioty, które nie ucierpiały w wyniku zalania, a także usuniemy elementy absorbujące nadmiar wilgoci, takie jak dywany, dywaniki, czy ręczniki, wówczas należy podjąć się wyszukania źródła problemu. Jest to ważne, ponieważ jeśli nie zlokalizujemy problemu, (który wciąż może powodować przedostawanie się wody do wnętrza mieszkania) wówczas próby osuszania mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Osuszanie mieszkań w Radomiu to przede wszystkim indywidualna ocena sytuacji i dobór odpowiedniej metody suszenia. W zależności od stopnia zalania dopasowuje się odpowiednią metodę oraz sprzęt.

  Osuszanie budynków Radom

  Zakup sprzętu do suszenia ścian może nie być dobrym sposobem na pozbycie się skutków zalania. Czasami sprzęty są źle dobrane, przez co metoda suszenia jest mało wydajna lub długotrwała. Osuszanie po zalaniu w Radomiu, ale także i w każdym innym mieście szacowane jest na podstawie indywidualnych analiz. Fachowcy mierzą poziom wilgoci w domu, np.: osuszanie24, oglądają zalane pomieszczenia i ustalają, jaki sprzęt będzie przynosił optymalne wyniki. Wszystko tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od stopnia zalania. Jeśli awaria dotyczy zalania całego mieszkania, a woda stojąca na powierzchni podłóg przedostaje się do sąsiada poniżej, wówczas problem jest o wiele bardziej złożony. Jeśli natomiast zalanie polega na niedużych zaciekach na suficie, metoda suszenia jest zdecydowanie mniej skomplikowana.

  Zalany sufit

  Zalany sufit, w niewielkim stopniu wymaga suszenia i konserwacji. Zazwyczaj po rozwiązaniu problemu i wyszukaniu źródła awarii, samoistne schnięcie sufitu odbywa się w ciągu miesiąca. Warto jednak dopomóc temu poprzez odpowiednie osuszanie budynków. Z Radomia wzywa się wówczas ekipę ze sprzętem do pomiarów i suszenia, a po skończonej pracy należy przystąpić do usunięcia pozostałości farb na suficie. Jeśli zacieki na suficie są bardziej obfite i doszło już do rozwoju grzybów, warto pomyśleć także o dezynfekcji.

  Jest to bardzo ważne pod względem dbałości o zdrowie własne i swojej rodziny. Można skorzystać ze skutecznych środków dezynfekujących, grzybobójczych (biobójczych), ale także i z ozonowania. Po przeprowadzeniu prac związanych z suszeniem warto pokusić się o remont zalanego sufitu. W takim wypadku powinno się wybierać specjalne farby kryjące do plam i zabrudzeń powstałych na skutek zalania. Oczywiście przed malowaniem sufitu należy dokładnie oczyścić powierzchnię. Należy wówczas usunąć luźne elementy, które popękały w trakcie zalewania.

  Ten proces należy wykonać po osuszeniu ścian. W Radomiu coraz częściej korzysta się z usług firm oferujących skuteczne osuszanie. To zdecydowanie najskuteczniejsza metoda na pozbycie się przykrych skutków wilgoci. Brak ingerencji może powodować liczne problemy, także zdrowotne. Osuszanie pomieszczeń w Radomiu po zalaniu ma na celu pozbycie się nie tylko wilgoci, ale także i zagrożenia wynikającego z rozwoju grzybów i pleśni. Jeśli zbagatelizujemy ten problem i na własną rękę jedynie “uprzątniemy” mieszkanie po zalaniu, możemy narażać siebie i bliskich na wiele chorób i problemów zdrowotnych.

  Osuszanie mieszkania w Radomiu

  Osuszanie mieszkania po zalaniu jest kluczowe dla mieszkańców, chorujących na astmę i choroby płuc. Wilgotne mieszkanie, gdzie dochodzi do rozwoju pleśni, stanowi pewnego rodzaju zagrożenie dla zdrowia także tych osób, które nie cierpią na takie choroby. Po czym poznać problem? Oprócz tego, że na ścianach czy sufitach widoczne stają się wykwity pleśni i grzybów, w domu unosi się nieprzyjemny zapach wilgoci (stęchły zapach), trudno się ogrzewa wnętrze takiego domu, a meble czy przedmioty stają się napuchnięte, to bardzo często dochodzi do nawracających sytuacji chorób u mieszkańców, związanych z górnymi lub dolnymi drogami oddechowymi.

  Samo wietrzenie pomieszczeń, które były zalane, nie stanowi skutecznego sposobu na pozbycie się problemu. Niestety w Polsce nie sprzyja temu nasz klimat, który jest wilgotny. Pamiętajmy, że zalany sufit, który pozornie wygląda niegroźnie, może bez dalszego działania spowodować znacznie poważniejsze problemy, a kwestia estetyczna jest w tym wypadku najmniejszym z problemów. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze zdrowie swojej rodziny.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?