Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków, mieszkań, ścian po zalaniu Poznań

Osuszanie budynków, mieszkań, ścian po zalaniu Poznań

Oddział Bydgoszcz
ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 26/6A
85-011 Bydgoszcz

Tel: +48 601 647 666
E-mail: bydgoszcz@osuszanie24.com

Poznań

+48 601 647 666

poznan@osuszanie24.com  Osuszanie budynków Poznań

  Do takich sytuacji, jak zalania nie da się przygotować. Chyba nikt nie jest gotowy na widok zalanego mieszkania, po wejściu do domu z pracy czy z podróży. Niestety do takich sytuacji dochodzi dość często. Przyczyna zalania nie musi być zależna od właściciela zalanego mieszkania, czasami decyduje o tym, czysty przypadek. Jak sobie radzić po zalaniu? Ile trwa osuszanie budynków po zalaniu? Sprawdzimy to dokładnie, a więcej na ten temat w poniższym tekście.

  Osuszanie ścian

  Suszenie zalanych ścian nie jest łatwym zadaniem. Kiedy zmagamy się z trudną sytuacją związaną z zalaniem, warto wiedzieć, jak się zachować. Pierwsze co należy wykonać, kiedy dostrzeżemy problem z zalaniem, to natychmiastowe wynoszenie przedmiotów, które jeszcze można “uratować”. Chodzi o meble, wyposażenie, ubrania, czy dokumenty. Jeżeli do zalania doszło w łazience, warto usunąć wszystkie przedmioty, które chłoną wodę, a więc ręczniki, dywaniki itp.

  W takiej sytuacji liczy się czas i natychmiastowa reakcja. Im szybciej przystąpi się do usunięcia wody, tym większa szansa na to, że uda się zminimalizować straty. Konieczne będzie także profesjonalne osuszanie. Poznań to miejsce, gdzie możesz skorzystać z usług licznych firm likwidujących straty spowodowane zalaniem. Osuszanie budynków w Poznaniu to zadanie dla profesjonalnej ekipy, która dysponuje odpowiednim sprzętem – osuszanie24

  Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zastosowanie odpowiedniego sprzętu wpływa na czas przywrócenia wnętrza do normalności. Samo osuszanie ścian w Poznaniu po sytuacji awaryjnej związanej z zalaniem może potrwać nawet kilka tygodni. By maksymalnie zmniejszyć ten czas, warto zwrócić uwagę na szybkie działanie. Profesjonaliści z doświadczeniem i sprzętem wiedzą także jaka metoda jest najlepsza na osuszanie po zalaniu. W Poznaniu jest w czym wybierać. Warto jednak postawić na sprawdzoną firmę, która pomogła już przy wielu zgłoszeniach. Doświadczenie fachowców pozwoli dobrać odpowiednią metodę suszenia, aby była najbardziej efektywna. Pod tym względem zakup osuszacza powietrza i samodzielne próby suszenia mogą nie być wystarczające. Osuszanie pomieszczeń w Poznaniu powinno być przemyślane i dopasowane do stopnia powstałych zniszczeń. Im większa awaria, tym większe pole do działania.

  Osuszanie Poznań

  Gdzie najczęściej dochodzi do zalań?

  Zazwyczaj zalanie kojarzone jest z awarią wodociągową. Częstym zjawiskiem jest sytuacja, gdzie poprzez awarię rury sąsiad mieszkający wyżej zalewa (pewnie nieświadomie) swojego sąsiada mieszkającego pod nim. Zdarza się, że do zalania dochodzi w wyniku awarii sprzętów AGD, takich jak pralka czy zmywarka. Może być też tak, że zanim sąsiad mieszkający poniżej zorientuje się, że doszło do niewielkiego zalania, minie trochę czasu. Wówczas pierwsze sygnały, że doszło do awarii, będzie można poznać po wykwitach na ścianach czy sufitach.

  To także sytuacja, w której warto zainwestować w prace związane z osuszaniem mieszkań w Poznaniu. Przyda się dobry sprzęt, a po procesie suszenia również i dezynfekcja. Pleśń można usunąć środkami chemicznymi, ale może być to niewystarczające. Skuteczniej jest przewidzieć opcję ozonowania po skończonej dezynfekcji, by doprowadzić mieszkanie do stanu użytkowania, a przede wszystkim, by było to bezpieczna przestrzeń. Osuszanie domów w Poznaniu to nie tylko sprawa w związku z zalaniami i awariami hydraulicznymi, okresowo muszą zmierzyć się z tym problemem osoby, które mieszkają na terenach, gdzie dochodzi do powodzi i podtopień.

  Stojąca woda w piwnicy wymaga szybkiego działania, a osoby, które rokrocznie wypompowują wodę ze swoich piwnic, wiedzą, że nie jest to przyjemne ani proste zadanie. By piwnica mogła być użytkowana bezpiecznie, trzeba osuszyć jej ściany skutecznie. Nawet jeśli problem dotyczy samej piwnicy, warto zadbać o dezynfekcję tego miejsca, ponieważ zalanie nie pozostaje bez wpływu na zdrowie domowników. Rozwój grzybów, pleśni, bakterii i wirusów nie sprzyja domownikom, nawet jeśli wilgoć zlokalizowana jest tylko i wyłącznie w piwnicy.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?