Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków Kraków

Osuszanie budynków Kraków

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

 

Osuszanie budynków Kraków

Zalanie mieszkania, awarie wodno-kanalizacyjne, czy powodzie to sytuacje, które znacznie komplikują życie. By powrócić do dawnego porządku dziennego, trzeba odpowiednio przygotować swoje mieszkanie. Nie da się tego zrobić bez odpowiednich działań, kluczowe jest osuszanie budynków. W Krakowie, jak również w innych miastach naszego kraju do naszej dyspozycji są firmy gotowe nieść pomoc w takich nieprzyjemnych sytuacjach. 

Jak poradzić sobie z awarią?

Awaria rur wodociągowych nie jest optymistyczna, zwłaszcza jeśli dochodzi do rozszczelnienia rur w domach i mieszkaniach. Czasami zdarza się, że na pierwszy rzut oka taka awaria nie jest widoczna, a z czasem pojawiają się symptomy tego, że coś jednak mogło ulec zniszczeniu. Kiedy odkryjemy wykwity, napęcznienia, czy nawet pracę licznika pomimo tego, że w danym momencie nie korzystamy z wody, może to sygnalizować, że doszło do nieoczekiwanej awarii. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że podmokłe ściany czy podłogi należy odpowiednio potraktować. Osuszanie ścian w Krakowie jest bardzo ważnym czynnikiem, który pozwoli pozbyć się przykrych skutków związanych z awarią wodno-kanalizacyjną. Osuszanie murów w Krakowie, ale nie tylko w tym mieście, może stanowić podstawę do tego, aby w późniejszym czasie przeprowadzić skuteczny remont mieszkania. Mokre ściany, stale wychodzące wykwity wilgoci, przykry zapach, który pomimo wietrzenia wciąż unosi się w mieszkaniu, to najlepsze powody, dla których warto zastanowić się na tym, aby wybrać osuszanie w Krakowie. Odpowiednio osuszony teren jest zdecydowanie łatwiejszy w adaptacji względem dalszych prac remontowych. Osuszone ściany łatwiej jest zagruntować i odświeżyć, a przede wszystkim nie naraża się swojego zdrowia i życia na stałą ekspozycję na pleśń powstałą wskutek wilgoci.

Kiedy udało się znaleźć źródło awarii, a wilgoć zdołała już wejść w mury, jednym wyjściem z takiej sytuacji  jest osuszanie mieszkań, w Krakowie bez trudu znajdziemy odpowiedni firmy, które działają na znakomitym sprzęcie. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko i wyłącznie zebrać nadmiar wody. Niewystarczające są także domowe pochłaniacze wilgoci. Można się zawieść także na domowych poradach związanych z wyspaniem w miejscu wilgoci żwirku absorpcyjnego. Nie zawsze są to metody, które pomogą nam w pozbyciu się wilgoci z domu. Warto pamiętać, że przy sytuacjach bardzo poważnych, gdzie stale pojawiają się wykwity pleśni na ścianach, trzeba wdrożyć nie tylko osuszanie pomieszczeń w Krakowie, ale także o tym, aby przeciwdziałać dalszym takim sytuacjom. Może to mieć związek np. z niewłaściwym dociepleniem termoizolacyjnym, błędach konstrukcyjnych, czego efektem może być gromadzona woda w określonym miejscu.

Zalania, jak temu zaradzić?

Osuszanie po zalaniu w Krakowie to dość powszechna czynność, jaką wykonuje się w środowisku kamienic i bloków mieszkalnych. Dość często dochodzi do sytuacji, kiedy sąsiad przyczynia się do zalania mieszkania sąsiada mieszkającego pod jego mieszkaniem. Najczęściej sytuacja ta nie jest celowa, ani też zamierzona, a jest wynikiem przypadku i awarii. Zalanie mieszkania to nic przyjemnego, tym bardziej, jeśli dochodzi do niej pod nieobecność sąsiada z powyższego mieszkania. Najlepiej unikać tego poprzez dokładną kontrolę, ale w przypadku awarii wodno-kanalizacyjnych nie zawsze ma się wpływ na stan rur. W starszych blokach i kamienicach, gdzie instalacje wodno-kanalizacyjne nie były odrestaurowywane, może dochodzić do takich sytuacji dość często. By temu zaradzić, należy przede wszystkim pomyśleć o wymianie instalacji. Można też wdrożyć przeprowadzenie kontroli. W przypadku kiedy dochodzi do zalania, trzeba działać szybko. Im szybszy czas reakcji i wdrożenie określonych działań, tym mniejsza skala zniszczeń. Jeśli mury są sukcesywnie zalewane, z czasem może dojść do groźnego dla zdrowia, a czasem i dla życia pojawienia się pleśni. Pierwszym sygnałem, że w domu panuje wilgoć, jest zapach, dość charakterystyczny, który będzie bardziej wyczuwalny dla osób spoza mieszkania. Zapach ten osadza się ubraniach, tapicerowanych meblach i innych przedmiotach. W mieszkaniu, w którym unosi się taki zapach wilgoci, najlepiej przeprowadzić profesjonalne osuszanie, w Krakowie znajdziemy pomoc w takiej dziedzinie. Odprowadzenie wilgoci z mieszkania i osuszenie ścian pozwoli na przeprowadzenie remontu, a co za tym idzie pozbycie się przykrych skutków związanych z wilgocią.

Nie tylko mieszkania warto doprowadzić do stanu bez wilgoci, również osuszanie piwnic w Krakowie jest dość często stosowaną metodą. To także ma wpływ na stan murów danego budownictwa. Zalania piwnic mogą pochodzić z wód gruntowych, które pojawiać się mogą w określonym czasie, lub też w przypadku awarii wodno-kanalizacyjnych. By można było swobodnie korzystać z pomieszczenia piwnicznego najlepiej przeprowadzić osuszanie takiego terenu. Przechowywanie żywności także wymaga tego, aby usunąć wilgoć z piwnicznych ścian i posadzek. Osuszona piwnica jest najlepszym zabezpieczeniem dla wszelkiego rodzaju sprzętów, urządzeń czy mebli.    Znajdź nas na mapie:

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?