Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Opole

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Opole

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

Wrocław

Tel: +48 601 647 603

E-mail: wroclaw@osuszanie24.com

Zalane mieszkanie jest powodem do zmartwień. Sytuacja ta generuje niemałe koszty, na które nie każdy właściciel nieruchomości jest przygotowany. Przy zalaniu mieszkania wymagane jest natychmiastowe działanie. Trzeba szybko pozbyć się wody oraz przedmiotów, które mocno nią nasiąkły. Co poza tym trzeba zrobić, by przywrócić mieszkanie do dawnego stanu? To cały proces prac, które najlepiej wykonają specjaliści. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się osuszanie budynków w Opolu.

Mechaniczny proces suszenia

W zależności od tego, jak poważna była awaria dotycząca zalania domu, konieczne jest dopasowanie odpowiedniego sprzętu do osuszania pomieszczeń. Firma oferująca osuszanie po zalaniu w Opolu zaczyna pracę od dokładnych oględzin i weryfikacji stanu faktycznego. Jeśli zalanie było jedynie powierzchowne, czas osuszania jest zdecydowanie krótszy. Przy poważniejszych awariach, gdy w grę wchodzi usunięcie wyposażenia mieszkania wraz z materiałem, którym wyłożona jest podłoga, czas pracy może przedłużyć się nawet do miesiąca. Osuszanie w Opolu to nie jedyna możliwość. Prócz osuszenia pomieszczeń z nadmiaru wilgoci, uwzględnia się również ozonowanie.

Mechaniczny proces suszenia wnętrza zalanego mieszkania polega przede wszystkim na pracy nagrzewnic i osuszaczy. W okresie letnim, przy niewielkim zalaniu, można by było spróbować pozbyć się problemu na własną rękę poprzez intensywne wietrzenie. Wysoka temperatura doprowadza do odparowania wody. Niestety lato w Polsce nie zawsze jest gorące i słoneczne, dlatego skuteczniejszą metodą na pozbycie się skutków zalania jest praca doświadczonych specjalistów. Na podstawie zmierzenia poziomu wilgoci i oszacowaniu strat w związku z zalaniem, szybciej można określić zakres pracy i wybór odpowiednich narzędzi. Najpopularniejsza jest elektryczna nagrzewnica oraz osuszacz kondensacyjny, który zbierze nadmiar odparowanej wilgoci. Przy właściwym doborze narzędzi i urządzeń proces suszenia odbywa się w ciągu nawet kilku dni. Nie oznacza to, że po przeprowadzeniu prac osuszających i dezynfekujących, nie będzie koniecznie przeprowadzenie prac remontowych. Wszystko jest tutaj uzależnione od stopnia szkód powstałych przy zalaniu mieszkania.

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Opole

Po czym poznać wilgoć w domu?

Nie tylko zalanie powinno skoncentrować nas na konkretnym działaniu. Czasami problem z nadmierną wilgocią wewnątrz mieszkania nie jest początkowo zauważony. Niektórzy nie dostrzegają symptomów nadmiernej wilgoci w mieszkaniu. Jak to wygląda? Problem dostrzec można na ścianach i suficie. Kiedy zauważymy, że w określonym miejscu farba się marszczy, odpada, puchnie, wówczas oznacza to, że wewnątrz tego pomieszczenia wilgotność powietrza jest zdecydowanie zbyt wysoka. Przyczyn takiego stanu jest wiele. Może wina leży w nieszczelnym dachu, gdzie po intensywnych opadach deszczu woda dostaje się do środka, gdzie zostaje wchłonięta przez strop, ściany czy sufit. Charakterystyczne dla takiego stanu jest również pojawienie się wykwitów pleśni, która oznacza już poważniejszy problem, z którym warto działać. Tutaj warto zainwestować w osuszanie ścian. W Opolu z pewnością znajdzie się firma chcąca pomóc doprowadzić mieszkanie do dawnego stanu.

Wykwity ścienne lub sufitowe mogą wskazywać na problem związany z ociepleniem budynku. Wady konstrukcyjne mogą przyczynić się do gromadzenia się wody w jednym punkcie, co w efekcie może doprowadzić do tego, że ściana wchłonie jej nadmiar. Kolejnym charakterystycznym elementem wskazującym na to, że mamy problem z wilgocią w domu, jest zapach. Jest to zapach stęchły, ciężki i dość nieprzyjemny. W mieszkaniu, gdzie wilgoć jest codziennością od dłuższego czasu, dochodzi nawet do sytuacji, że ten nieprzyjemny zapach jest wyczuwalny w tkaninach. Zauważyć można, że suszone ubrania dłużej schną i pomimo użycia zapachowych detergentów, zapach ten nie utrzymuje się na ubraniach. W szafie wyczuwa się stęchłą woń.

Wilgoć zabierająca energię

Sygnałem wskazującym na problem z wilgocią w domu jest także zwiększenie rachunków za ogrzewanie domu. Taki wilgotny dom znacznie dłużej się dogrzewa. Zimą wykorzystuje się przez to więcej opału, a efekt wcale nie jest wyczuwalny poprzez ciepłe wnętrze. Kiedy rachunki za ogrzewanie wzrastają z roku na rok, można wnioskować, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest problem z wilgocią. W tym przypadku nie mamy na myśli, tylko i wyłącznie wzrostu cen opału, czy cen ogrzewania, ale zwiększenie zużycia opału co przekłada się na wzrost kosztów. Osuszanie budynków w Opolu może być tutaj najlepszym rozwiązaniem.

Oczywiście prócz osuszenia trzeba także zastanowić się nad znalezieniem źródła wilgoci. Czasami problem dotyczy uszkodzenia konstrukcji dachu, innym razem winna jest awaria rury, która początkowo może wcale nie być dostrzegalna gołym okiem. Przyda się przeprowadzenie testów szczelności, aby wykluczyć wszelkie możliwości. Jeśli nic z tych rzeczy nie wynikało, być może winna jest wentylacja, a konkretniej jej brak i zła eksploatacja mieszkania (np. nadmierne suszenie mokrych ubrań, gotowanie potraw bez uruchamiania pochłaniacza, czy otwarcia okien).

Zapraszam do sprawdzenia innych tematów na naszej stronie osuszanie24    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?