Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Olsztyn

Osuszanie Gdańsk
ul. Litewska 8
80-719 Gdańsk

Tel: +48 601 647 601
E-mail: gdansk@osuszanie24.com

Osuszanie Warszawa
ul. Bolesława Gidzińskiego 26a
02-293 Warszawa

Tel: +48 601 647 604
E-mail: warszawa@osuszanie24.com

 

Z czym kojarzy się zalanie mieszkania? Przede wszystkim z problemami, szkodami, zniszczeniem. Początkowo każdy poszkodowany zwraca uwagę tylko i wyłącznie na wyposażenie i sprzęty, jakie uległy zniszczeniu na skutek zalania. Dopiero w drugiej kolejności dostrzega się, że woda zniszczyła parkiet, panele, czy ściany. Wbrew pozorom nie wystarczy posprzątać, czy wymienić sprzęt lub materiały (np. panele podłogowe), który nie nadaje się już do użytku. Trzeba także rozważyć opcję osuszenia mieszkania. Jak suszyć i czym jest wilgoć? To wszystko w poniższym artykule.

Zalanie – jak szkodzi?

Zalanie to nieprzyjemna sytuacja, do której dość często dochodzi. Czasami zawodzi sprzęt, innym razem człowiek. Niezależnie od tego, co spowodowało, że doszło do zalania, warto wiedzieć, jak się zachować, kiedy wchodzimy do mieszkania, które jest pełne wody. Stojąca woda w mieszkaniu będąca wynikiem awarii lub zalania nie wróży niczego dobrego. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że problem jest bardziej złożony. Woda stojąca niszczy nie tylko meble, wyposażenie typu dywan, czy sprzęty RTV/ AGD, ale przede wszystkim materiał wyłożony na posadzce. Woda skutecznie niszczy panele podłogowe, parkiety itp. Kiedy dochodzi do zalania, konieczne będzie osuszanie. W Olsztynie można skorzystać z usług firmy Osuszanie24, która działa także w tym rejonie.

Szkody, jakie powstały na skutek zalania czasami trudno jest ocenić bez pomocy fachowców. Osuszanie budynków w Olsztynie oferowane przez doświadczoną firmę rozpoczyna się od oceny sytuacji, a także dopasowania skutecznej metody osuszania. Specjaliści dokładnie ocenią sytuację, w której znalazł się poszkodowany. Nawet jeśli zalanie jest tak duże, że zniszczeniu uległy sprzęty AGD, nie ma co się martwić na zapas. Osuszanie24 oferuje także regenerację sprzętów AGD dotkniętych zalaniem, także nie ma co spisywać wszystkiego na straty. Osuszanie po zalaniu w Olsztynie to konieczność zastosowania wysokiej jakości sprzętów.

Analiza stopnia zalania

Na podstawie analizy stopnia zalania fachowcy dobiorą odpowiedni sprzęt, aby zminimalizować czas trwania suszenia. Czas suszenia pomieszczenia zależny jest w dużej mierze od obszaru zalania. Jeśli doszło do awarii rury doprowadzającej wodę, a awaria nie została od razu zlokalizowana, tylko po czasie, można spodziewać się, że całe mieszkanie wymaga specjalistycznego osuszania. W takiej sytuacji czas suszenia będzie z pewnością znacznie dłuższy, ponieważ prace związane z osuszaniem będą prowadzone na obszarze całego mieszkania.

Zalane mieszkanie to nie tylko uszkodzone meble, wyposażenie i podłogi, ale nierzadko i ściany. Jeśli zalanie spowodowane jest awarią u sąsiada mieszkającego nad nami, wtedy trzeba także przyjrzeć się sufitowi. Osuszanie ścian w Olsztynie to nie łatwe zadanie. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu bardzo trudno jest osuszyć ściany samodzielnie. Wietrzenie i dogrzewanie mieszkania farelkami elektrycznymi czy uruchomieniem pieca centralnego może nie być wystarczające, aby pozbyć się wilgoci ze ścian. Tutaj konieczne będzie wezwanie specjalistów. Zalane ściany nie tylko absorbują wilgoć, ale także powodują szereg niedogodności na przyszłość. Taka zawilgocona ściana będzie trudniejsza do pomalowania.

Można zauważyć, że wilgoć w ścianie objawia się złuszczeniem farby. Ściana może być mokra w dotyku i zimna. Ściana po zalaniu może mieć uszkodzoną powierzchnię, co będzie wymagało znacznie większego nakładu pracy celem odświeżenia takiej powierzchni. Przede wszystkim konieczne będzie wyrównanie, szlifowanie powierzchni, wykorzystanie środka gruntującego, a następnie użycie jakościowej farby. Jeśli jednak przed tymi pracami remontowymi nie wykonamy osuszenia ściany, efekt może być krótkotrwały, ponieważ wilgoć będzie powodowała pęknięcia, złuszczenia, a nierzadko także i wykwity pleśni. Osuszanie ścian w Olsztynie to oferta, z której warto skorzystać, kiedy doszło do zalania mieszkania przez sąsiada mieszkającego wyżej.

Po czym poznać wilgoć?

Wilgoć w domu to dość powszechny problem. Nie jest powiedziane, że z tym problemem zmagają się tylko poszkodowani, których mieszkanie zostało zalane. Nie tylko awarie wodociągowe, kanalizacyjne powodują, że w domu może być wilgoć. Czasami wystarczy wadliwa wentylacja pomieszczeń, aby w domu na dobre zagościła wilgoć. Niekiedy powodowana jest wadami związanymi z konstrukcją dachu czy termoizolacją.

Czasami wilgoć w domu spowodowana jest także i naszym działaniem, kiedy nadmiernie suszymy mokre ubrania, np. na kaloryferach i w dodatku nie działa wentylacja. To pierwszy krok do tego, aby zaprosić wilgoć do naszego domu. O ile Osuszanie w Olsztynie po zalaniu czy poważnej awarii wodno-kanalizacyjnej jest uzasadnione i konieczne, o tyle przy problemach z wilgocią pojawiającą się ze względu na brak wentylacji, już nie do każdego przemawia. Nie każdy też wie, jak groźna jest pleśń, która jest tak charakterystyczna w domu z wilgocią w okresie jesiennym, zimowym czy w czasie wiosny.

Pleśń na ścianie

Wykwity pleśni na ścianie pojawiają się w czasie wilgotnej pory roku. Zazwyczaj jesienią, zimą lub na początku zimy. Jeśli pojawia się ona w wyniku wady konstrukcji, co skutkuje przedostawaniem się wody i wnikanie w ściany, można zauważyć wykwity pojawiające się w określonym miejscu, np. w górnym rogu ścian szczytowych. Wykwity pleśni pojawiają się tam, gdzie jest wilgotno.

Może się zdarzyć, że będą one wychodziły za meblami na ścianie, która nie jest ocieplona. Nie zawsze jest łatwo dostrzec taką pleśń, która świadczy o nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu. Jeśli jest ona ukryta za meblami, które nie są odstawiane zbyt często, można przeoczyć ten defekt. Jest jednak inny charakterystyczny objaw tego, że w domu jest wilgoć. Jest to przede wszystkim zapach. Kiedy wchodzi się do mieszkania czy domu, w którym jest zbyt dużo wilgoci, czuć nieprzyjemny zapach. Powietrze w takim wilgotnym pomieszczeniu jest ciężkie, a samo przebywanie w pomieszczeniu może przyprawiać o ból głowy i to dosłownie. By pozbyć się wilgoci, należy przede wszystkim znaleźć źródło tego problemu. Następnym krokiem będzie osuszanie ścian. W Olsztynie nie jest to trudne, ponieważ można skorzystać z usług firmy Osuszanie24.

Jak odzyskać zalane dokumenty?

Osuszanie budynków w Olsztynie to nie jedyna możliwość, którą oferują dla nas specjaliści z firmy Osuszanie24. Na wypadek zalania warto także wykorzystać opcję restytucji dokumentów, jeśli uległy one namoczeniu. Zalane dokumenty powinny być jak najszybciej dostarczone do firmy. Samodzielne otwieranie książek czy rozklejanie dokumentów skutkuje całkowitym zniszczeniem, dlatego najlepiej przewieźć je do siedziby firmy, gdzie zostaną poddane suszeniu. Tutaj czas odgrywa istotną rolę. Sposób na samodzielne suszenie dokumentów i książek przy użyciu papieru toaletowego czy ręcznika papierowego może być ryzykowne, ponieważ mokry papier łatwo się drze i niszczy. Lepiej postawić na pracę specjalistów, którzy zastosują do tego specjalne urządzenia suszące.

Po czym jeszcze można poznać, że w domu jest wilgoć?

Jeśli podejrzewamy, że w domu jest wilgoć, ale nie jesteśmy w stanie zlokalizować jej źródła, warto dokładnie obserwować swoje mieszkanie. Czasami niepozorne sygnały świadczą o tym, że w domu panuje wilgoć. Tymi sygnałami mogą być np. odkształcenia futryn. Kiedy zauważymy, że drzwi od ubikacji czy łazienki coraz trudniej się zamykają, a rama futryny napuchła, można podejrzewać, że winna jest temu przede wszystkim wilgoć. Być może w łazience nie ma odpowiedniej wentylacji, a nagromadzona para osadza się na ścianach od dłuższego czasu. Nie w każdej łazience jest okno, dlatego tak ważne jest, aby system wentylacji w tym pomieszczeniu funkcjonował w sposób prawidłowy. Przyda się tutaj osuszanie. Olsztyn to oczywiście niejedyna propozycja firmy Osuszanie24. Warto sprawdzić mapę zasięgu.

Jeśli zauważymy, że coraz trudniej nagrzewa się dom, co ma związek ze wzrostem kwoty wydanej na ogrzewanie, można wnioskować, że wina leży po stronie wilgoci. Wilgotne pomieszczenia znacznie trudniej ogrzać, nawet jeśli zużyje się w tym celu więcej opału.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?