Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Lublin

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Lublin

Oddział Warszawa
ul. Bolesława Gidzińskiego 26a
02-293 Warszawa

Tel: +48 601 647 604
E-mail: warszawa@osuszanie24.com

Szkody związane z zalaniem mieszkania mogą być bardzo dotkliwe. W chwili zauważenia, że doszło do zalania najlepiej podjąć natychmiastowe działania. Warto w takiej sytuacji skontaktować się z firmą oferującą osuszanie budynków w Lublinie np.osuszanie24. Prócz działań związanych z usuwaniem wilgoci ze ścian i posadzek czy sufitów, warto również przyjrzeć się dokładniej, co jest źródłem problemu. Może się okazać, że niewiele zalanie przez sąsiada nie jest jedyną przyczyną nadmiernej wilgoci w naszych domach.

Jak się zachować podczas zalania?

Kiedy wracamy do domu po pracy, a tak zastajemy scenę rodem z dreszczowców, gdzie całe mieszkanie dosłownie pływa, wówczas trzeba natychmiast podjąć kroki w celu wypompowania wody. Wynieść należy wszystkie elementy wyposażenia, cenne przedmioty, jak i te elementy, które zaabsorbowały wodę i są nadmiernie mokre. Wśród tych istotnych do wyniesienia przedmiotów znajdzie się kanapa, dywan, fotele, krzesła, meble, wszystko to, co mogło nasiąknąć wodą. Przy poważniejszych zalaniach takie przedmioty stają się w zasadzie bezużyteczne, a właściciel mieszkania będzie musiał nabyć nowe wyposażenie do swojego mieszkania, kiedy zostanie przeprowadzone osuszanie po zalaniu. Lublin jest miastem, gdzie bezsprzecznie znajdziemy pomoc specjalistów. Do tego zadania wykorzystuje się wysokiej jakości sprzęt suszący, który jest dopasowywany do sytuacji i poziomu wilgotności.

Podczas zalania trzeba mieć na uwadze także to, aby przygotować dokumentację związaną z odszkodowaniem. Chodzi oczywiście o wykonanie zdjęć szkód. To najlepiej zrobić jeszcze zanim zdecyduje się na wypompowanie wody i ratowanie tego, co jeszcze może posłużyć. Kolejne zdjęcia warto wykonać po odpompowaniu wody, aby zobrazować poziom szkód. W takich chwilach czasami trudno jest myśleć rozważnie. Nie każdy myśli wówczas nad wykonywaniem zdjęć, kiedy dorobek życia właśnie popłynął z wodą. Warto więc wcześniej pomyśleć nad schematem działań na wypadek wszelkich szkód w tym tych związanych z zalaniem.

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Lublin

Osuszanie i dezynfekcja

Osuszanie mieszkań w Lublinie to nie jest jedyna możliwość, jaką należy wykonać przy zalaniach. Konieczne jest również pozbycie się drobnoustrojów i grzybów, jakie podczas zalania mają najlepsze środowisko do rozwoju. Firmy osuszające mieszkania po zalaniu w Lublinie i nie tylko wiedzą, że dezynfekcja jest kluczowa. Jest to jeden z ostatnich etapów, jakie trzeba przeprowadzić, aby mieszkanie było w pełni bezpieczne dla domowników. Dezynfekcja środkami grzybobójczymi pozwoli zapobiec występowaniu pleśni i nie tylko. Ozonowanie, także wykonywane jest w celu przywrócenia bezpiecznych warunków do życia dla rodzin. Samo osuszenie mieszkania po zalaniu, które można wykonać na własną rękę przy zastosowaniu osuszaczy i nagrzewnic, jest z pewnością niewystarczające. Zwykłe środki czystości mogą być mało wystarczające, kiedy mieszkanie zostało zalane. Jeśli w dodatku doszło do awarii wodno-kanalizacyjnej, wówczas tym bardziej trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich i uwzględnić dezynfekcję z ozonowaniem.

Osuszanie ścian w Lublinie to ważne zadanie, przy problemach związanych z nieszczelnym dachem. Osuszone z wilgoci ściany powinny być również zdezynfekowane, aby problem z wykwitami się nie pojawił. Brak działania względem dezynfekcji i ozonowania może przyczynić się do rozwoju drobnoustrojów, co może nie pozostać bez znaczenia dla zdrowia użytkowników lokalu. W szczególności narażone są osoby mające problemy z drogami oddechowymi, cierpiącymi na astmę i inne schorzenia. Proces dezynfekcji pozwala usunąć wszystkie szkodliwe drobnoustroje i przywraca naturalne warunki do życia w osuszonym mieszkaniu. Inne działania, takie jak prace remontowe zależne są już od stopnia problemu związanego z zalaniem. Zdarza się, że wymianie podlegają wyłącznie materiały podłogowe. Popularne panele podłogowe są mało odporne na działanie wody, dlatego one najczęściej wymagają wymiany nawet po niewielkiej awarii rury wodociągowej. Ocena stanu mieszkania to już działanie rzeczoznawcy, który będzie starał się oszacować stopień uszkodzenia niezbędne przy roszczeniach związanych z odszkodowaniem.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?