Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Łódź

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Łódź

Osuszanie Warszawa
+48 601 647 602

warszawa@osuszanie24.com

 

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Łódź

Szkody, które występują po zalaniu, mogą być wyjątkowo dotkliwe. Przekonał się o tym każdy, kto zmierzył się z problemem zalania. Awaria wodno-kanalizacyjna to nic przyjemnego, a skutki mogą być opłakane. Jak temu zaradzić? Czy da się to zrobić domowymi sposobami? Gdzie zwrócić się o pomoc? Na te pytania zostanie udzielona odpowiedź w poniższym artykule.

Usuwanie wody

Kiedy właśnie odkryliśmy, że doszło do zalania w naszym mieszkaniu, pierwsze co trzeba zrobić to usunąć wodę, która najprawdopodobniej zalała już podłogę. Konieczne byłoby również zlokalizowanie źródła problemu. Może się zdarzyć, że przyczyną zalania jest pęknięta rura, nieszczelny odpływ, czy przelana woda z wanny. Niezależnie od tego, co jest powodem takiego stanu, konieczne jest szybkie działanie. Należy jak najszybciej usunąć wodę z powierzchni płaskich. Dlaczego jest to tak ważne? Woda potrafi uszkodzić strop i wniknąć głęboko w powierzchnię podłogi i ścian, co następnie będzie trudne do usunięcia. Im szybciej usuniemy wodę, tym większa szansa, że osuszanie po zalaniu w Łodzi (lub innym miejscu) przyniesie oczekiwany efekt.

Pamiętać należy także o tym, że nie tylko samą wodę trzeba zebrać. Tutaj najskuteczniejsze będzie jej wypompowanie. Istotne jest także usunięcie przedmiotów, które są już mokre. Jeśli doszło do poważnego zalania, czy powodzi, gdzie mieszkanie zostało podtopione do jakiegoś poziomu, w wyniku czego zostały zalane na przykład kanapy, trzeba je usunąć z pomieszczenia. To samo dotyczy na przykład dywanów i innych przedmiotów absorbujących wodę. Firmy oferujące osuszanie budynków w Łodzi najlepiej radzą sobie ze skutkami zalań dlatego, jeśli nie ma się pojęcia jak zacząć osuszać, najlepiej zostawić to fachowcom.

W tym pierwszym kroku, a więc wtedy, gdy usuwamy wodę i przedmioty, które zaabsorbowały wilgoć, ważne jest, by stworzyć także dokumentację dla ubezpieczyciela. Najlepiej wykonać kilka kluczowych zdjęć jeszcze przed przystąpieniem do usuwania szkód powstałych ze względu na awarię.

Naturalna metoda osuszania

Drugą czynnością, zaraz po usunięciu nadmiaru wody stojącej i wyniesieniu mokrych przedmiotów, jest naturalne suszenie. Jest to niemal odruchowy schemat, gdzie otwieramy okna. Przepływ powietrza musi być duży, dlatego konieczne jest, aby otworzyć wszystkie drzwi i okna. Dużo sprawniej wychodzi to, gdy do awarii dojdzie latem. Upały, gorące powietrze i długie, ciepłe dni sprzyjają osuszaniu mieszkania. Wtedy wietrzenie i wpuszczanie światła słonecznego daje najlepsze rezultaty. Kiedy jednak do zalania dochodzi jesienią, zimą czy wiosną, sprawa się nieco komplikuje. Wietrzenie w takim przypadku nie jest skuteczne. Osuszanie murów w Łodzi w czasie jesiennym może być trudniejsze, właśnie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. W takim przypadku konieczne jest podkręcenie ogrzewania. Oczywiście można posłużyć się na przykład nagrzewnicami czy elektrycznymi farelkami, jednak trzeba liczyć się z tym, że wygeneruje to znaczne koszty dodatkowe, a niekoniecznie przyniesie oczekiwany rezultat. Jeśli awaria jest bardzo poważna, najlepiej nie działać na własną rękę. Wystarczy wybrać firmę oferującą osuszanie ścian w Łodzi, by to właśnie specjaliści mogli dopasować skuteczną metodę na pozbycie się problemu.

Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Łódź

Ile trwa osuszanie?

Proces suszenia pomieszczeń po zalaniu może być długotrwały. Profesjonalne firmy, które oferują nam osuszanie mieszkań w Łodzi, czy innych miastach, zwykle potrzebują kilkunastu lub kilkudziesięciu dni na skuteczne osuszenie wnętrza mieszkania. Jeśli samodzielnie zwalczyć problem związany ze skutkami zalania, trzeba nastawić się, że suszenie może potrwać nawet rok o ile nie więcej. Brak profesjonalnego działania może skutkować tym, że oprócz nadmiaru wody w ścianach i posadzkach, będziemy musieli zmierzyć się z innymi problemami. Wśród nich znajdzie się pleśń, grzyby, bakterie, a nierzadko także i problemy zdrowotne. Czasami wybór tańszej metody suszenia, czyli tej domowymi sposobami jest niewystarczający i w efekcie generuje jeszcze większe koszty niż przy wyborze firmy osuszającej ściany i posadzki. Nawet zakup sprzętu do samodzielnego osuszania generuje znaczny koszt.

Mechaniczny sposób osuszania

Kolejnym działaniem w kierunku osuszania mieszkania jest działanie mechaniczne. Wykorzystuje się ku temu osuszacze mechaniczne, nagrzewnice, czy nawiewy elektryczne. Przy zakupie takiego urządzenia nie zawsze warto kierować się ceną. Ważne, aby urządzenie miało wbudowany higrostat. Jest to niezbędne w celu wybadania poziomu wilgotności w danym pomieszczeniu. Profesjonalna firma świadcząca usługi takie jak osuszanie pomieszczeń w Łodzi korzysta z takich urządzeń, gdzie na samym początku określa się poziom wilgotności, aby następnie dopasować najskuteczniejszą metodę suszenia. Tylko w ten sposób można skrócić czas skutecznego suszenia. Bez tej wiedzy, szukanie metody suszenia jest jak działanie po omacku.

Zakup urządzenia pomagającego osuszyć pomieszczenia zalane w wyniku awarii wodno-kanalizacyjnej, może być niewystarczający. Specjaliści dopasowują sprzęt pod względem wielu czynników. Brany pod uwagę jest nie tylko stopień zawilgocenia pomieszczeń, ale również kubatura. Z tego powodu nieodpowiednio dopasowany sprzęt, jaki kupujemy w celu skutecznego osuszenia mieszkania po zalaniu, może być po prostu mało wystarczający.

Przy poważnych awariach, gdzie dochodzi do zalania całej powierzchni mieszkania, trzeba mieć na uwadze, że konieczne jest usunięcie drewnianych podłóg, czy wykładzin. Nasiąknięte panele podłogowe z pewnością nie będą się już nadawały do użytkowania. Będą napuchnięte, odkształcone i nieestetyczne. Ich usunięcie jest ważne, aby dotrzeć do posadzki, gdzie woda z pewnością została wchłonięta. To ważne, aby woda została odprowadzona z gruntu, w innym wypadku dojdzie do wykwitów, które nie pozostają bez znaczenia dla zdrowia domowników.

Ozonowanie pomieszczeń

Na samym końcu, po przeprowadzeniu wszystkich działań związanych z odprowadzeniem wilgoci z pomieszczeń zalanych, należy usunąć wszelkie drobnoustroje. Pomoże w tym ozonowanie. Wilgoć zaabsorbowana w ścianach i posadzkach to doskonałe środowisko dla rozwoju grzybów i drobnoustrojów. To właśnie ich należy się pozbyć, by przywrócić mieszkanie do dawnego stanu. Oczywiście nierzadko wymaga się przeprowadzenie gruntownego remontu po osuszeniu mieszkania, by można było mówić o dawnym porządku, niemniej ozonowanie jest kluczowe w tym zadaniu. Firmy wykonujące osuszanie budynków w Łodzi stosują różne metody na pozbycie się grzybów i pleśni. Ozonowanie jest jedną z nich. Dobierane jest to na podstawie informacji dotyczącej wilgotności pomieszczenia. Stosowane są także środki grzybobójcze, które pomagają w zwalczeniu nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach zalanych oraz w zwalczaniu grzybów. Przeprowadzenie wszystkich tych metod na osuszanie mieszkania sprawi, że problem związany z wykwitami czy zapachem stęchlizny nie pojawi się w późniejszym czasie. Mimo że jest to czasochłonne i dość kosztowne, często jest konieczne, by w dalszym ciągu można było mieszkać w danym miejscu. Polecamy również sprawdzić naszą stronę osuszanie24    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?