Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Legnica

Osuszanie Legnica - kontakt

Osuszanie Wrocław

+48 601 647 603

wroclaw@osuszanie24.com

 

Okres wysychania mieszkania po zalaniu zależny jest od stopnia zalania i wyrządzonych szkód przez wodę. Nie oznacza to, że przy małym zalaniu, czy niewielkiej awarii pralki, nie należy rozważyć kwestii osuszenia mieszkania. Zaniechanie tego może spowodować wniknięcie wody do głębszych warstw podłoża i ścian, a to już prosta droga do występowania wilgoci w domu, objawiającymi się wykwitami pleśni, nieprzyjemnym zapachem i ciężkim powietrzem. Jak temu zaradzić? Jest na to sprawdzony sposób!  Skuteczne osuszenie ścian

  Kiedy wilgoć, którą możesz zobaczyć poprzez odprysk farby, poczuć przy przyłożeniu dłoni (ściana będzie wilgotna i zimna), a także wyczuć nosem (nieprzyjemny, stęchły zapach) spędza Ci sen z powiek i spowodowana jest niedawnym zalaniem, oznacza, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Zalanie to nic przyjemnego. Wiąże się jedynie z przykrością, szkodami i ciężką pracą. To także dodatkowe koszty, jakie generują uszkodzenia mebli, sprzętów, czy materiałów, jakie wyściełają podłoże. Kiedy sąsiad z góry zalewa nasze mieszkanie, nie ma czasu na gdybanie, potrzebne jest osuszanie. W Legnicy usługi z tego zakresu świadczą profesjonalne firmy – oszusznie24. Polega to na dobraniu odpowiedniej metody do stopnia zalania mieszkania i jak najszybsze działanie. W ruch wchodzą nagrzewnice, osuszacze i nie tylko. Przy dużym zalaniu mieszkania, proces ten może potrwać nawet kilka tygodni. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

  Niektórzy nie biorą pod uwagę osuszenia budynków w Legnicy, myśląc, że samemu mogą sobie poradzić z tym zadaniem. Niestety przy zalaniu, wypompowanie wody i uprzątnięcie “bałaganu” może nie wystarczyć. Woda, która wydostała się np. z uszkodzonej rury, czy ściekała po suficie i ścianach z sąsiedniego mieszkania szybko wsiąka w struktury ściany i podłogi. Stosunkowo trudno jest pozbyć się wilgoci, która przeniknęła do ścian. Nawet latem, kiedy występują upalne dni, proces suszenia może nie być wystarczający. Nawet grzanie pomieszczeń w znacznym stopniu nie rozwiąże problemu, podobnie jak intensywne wietrzenie. By pozbyć się wilgoci, konieczne jest intensywne suszenie, a także praca urządzenia absorbującego wilgoć. Nagrzewnice i osuszacze powietrza są nieodzownym elementem w pracy związanej z osuszaniem budynków w Legnicy, ale oczywiście nie tylko w tym mieście.

  Wilgoć w domu

  Kiedy w domu panuje wilgoć, która niekoniecznie musi być spowodowana zalaniem, można to łatwo dostrzec. Przede wszystkim zapach powietrza jest dość charakterystyczny. Zapach wilgoci nie jest przyjemny. Jest wyczuwalny w ubraniach, tapicerce, wykładzinach i dywanach. Niestety wchodzi we wszelkie tkaniny i czasami nawet pranie nie pomaga, by pozbyć się tej uciążliwej woni. Osuszanie ścian w Legnicy to właściwy sposób na pozbycie się wilgoci. Do tego należy również rozważyć zlikwidowanie przyczyny występowania wilgoci. Jeśli to jednorazowa sytuacja związana z zalaniem, z mieszkania powyżej, wówczas nie trzeba specjalnie przeciwdziałać, ale jeśli sytuacja spowodowana jest złą izolacją ścian, czy wentylacją pomieszczeń, warto rozważyć opcję remontową. Poprawa wentylacji i izolacji budynku z pewnością wpłynie pozytywnie i nie dopuści do dalszego pojawienia się wilgoci w domu

  Izolowanie wilgoci

  Czasami zmiana nawyków pomaga w tym, aby nie dopuścić do sytuacji pojawienia się wykwitów pleśni na ścianach w naszych domach. W czym rzecz? Czasami wilgoć powoduje nie tylko słaba wentylacja pomieszczeń i brak wietrzenia ich, ale również suszenie mokrych ubrań, gotowanie potraw bez włączonego okapu, czy otwartego okna. Nadmiar pary wodnej z pewnością osadzi się i wsiąknie w ściany.

  Czasami wystarczy wybrać wietrzenie prania na zewnątrz (o ile pogoda na to pozwala) lub zakup automatycznej suszarki do ubrań. Warto też korzystać z okapu lub wyciągu podczas długotrwałego gotowania potraw. Jeśli wilgoć powstała w wyniku awarii, warto rozważyć profesjonalne osuszanie po zalaniu, w Legnicy znajdziemy pomoc. Wystarczy umówić się, a fachowcy przyjadą najszybciej, jak to możliwe, by ocenić sytuację i dopasować właściwą metodę suszenia. Oczywiście nie tylko ci, którym zalało mieszkanie, powinni skorzystać z usług profesjonalnego osuszania ścian w Legnicy. Także osoby, których mieszkania i domy są zawilgocone, powinny rozważyć opcję osuszanie i dezynfekcji ścian. 

  Co daje osuszanie ścian?

  Zastanawiając się nad tym, co właściwie daje nam osuszenie ścian z wilgoci, warto przede wszystkim uświadomić sobie, że mieszkanie bez wilgoci jest znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia mieszkańców. Wykwity pleśni, mimo że pozornie wyglądają niewinnie, nie pozostają bez znaczenia dla naszego zdrowia. Pleśń jest w szczególności groźna dla alergików i osoby chorujące na astmę. Oczywiście w wilgotnym pomieszczeniu nie tylko grzyby są zagrożeniem. W takim środowisku świetnie rozwijają się również wirusy i bakterie.

  Mieszkanie w wilgotnym domu może powodować nawracające stany chorobowe, związane z górnymi lub dolnymi drogami oddechowymi. Nawet pomijając kwestię zdrowia, można zauważyć, że przebywanie w zawilgoconym pomieszczeniu nie jest komfortowe. W takim pokoju, gdzie jest wilgoć, powietrze jest nieprzyjemnie ciężkie. Komfort oddychania jest znacznie mniejszy. Oczywiście całkowicie suche powietrze, to nie rozwiązanie, najważniejsze, aby w pomieszczeniu poziom wilgotności był optymalny. Osuszanie ścian w Legnicy może przynieść masę korzyści dla mieszkańców starych kamienic i budynków.

  Inne problemy

  Prócz poprawy zdrowia można również zauważyć inne korzyści wynikające z osuszenia mieszkania z wilgoci i pozbycia się jego źródła. To również poprawa sytuacji finansowej. Dzięki temu, że mieszkanie nie jest zawilgocone, zmniejszają się koszty eksploatacyjne. Zauważyć można to na przykładzie kosztów związanych z ogrzewaniem, które zmniejszają się, gdy wdrożymy osuszenie mieszkania z wilgoci. Mieszkanie z wilgocią trudniej się ogrzewa, a to generuje znacznie wyższy koszt ogrzewania.

  Nawet jeśli zużywa się więcej opału do ogrzania budynku z wilgocią, nie oznacza to, że wewnątrz będzie ciepło. Osuszanie budynków w Legnicy może mieć wpływ na późniejszą wysokość kosztów związanych z ogrzewaniem. Oczywiście, aby miało to długotrwały skutek, trzeba także zlikwidować przyczyny pojawienia się wilgoci w domu, jeśli dotyczy to kwestii innej niż zalanie przez sąsiada czy np. awarię węża doprowadzającej wodę do pralki. Mieszkanie bez wilgoci jest bezpieczniejsze, bardziej komfortowe, a także łatwiejsze do ogrzania. Również wyposażenie mieszkania pozostaje w lepszym stanie na dłużej w mieszkaniu pozbawionym problemu z wilgocią.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?