Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i ścian po zalaniu Kielce

Osuszanie w Kielcach

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

 

Problem z zalaniem może dotyczyć każdego. Nie tylko właściciele mieszkań w blokach i kamienicach mogą doświadczyć tego zdarzenia. Do zalań może dojść także w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych, kiedy ulewny deszcz powoduje jeszcze większe uszkodzenie dachu, przez co woda dostaje się do środka. Czasami nie sposób uniknąć takiej sytuacji. Można natomiast w skuteczny sposób pozbyć się skutków zalania. Jak to zrobić? Wystarczy dobry fachowiec, a więcej na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Zalane mieszkanie

Sytuacja, gdy przychodzimy do domu po pracy, a w mieszkaniu znajdujemy wodę, nie jest najciekawszą wizją. Niemniej może dojść do awarii wodociągowej, gdzie pęknięta rura w sposób niekontrolowany wypompowuje ogromne ilości wody. Jeśli taka awaria nie zostanie na czas zauważona, po kilku godzinach można wejść do mieszkania pełnego wody. Co robić w tak stresującej sytuacji? Tu przyda się profesjonalne osuszanie. Kielce, to tutaj znajdziemy pomoc, a udzieli jej firma z wieloletnim doświadczeniem: Osuszanie24. Firma ta oferuje skuteczne osuszanie budynków w Kielcach i nie tylko. Działa na terenie Polski oferując swoje usługi w wielu miastach.

Zalane mieszkanie wymaga natychmiastowej reakcji. Pierwsze co powinniśmy zrobić, kiedy wejdziemy do mieszkania wypełnionego wodą (lub takiego, gdzie woda leje się z sufitu) należy wykonać zdjęcia dokumentujące sytuację. Pomoże to w ubieganiu się o odszkodowanie od ubezpieczyciela. Oczywiście nie można czekać. Im szybciej podejmiemy się zadania wynoszenia i zabezpieczania przedmiotów wrażliwych na działanie wody, tym lepiej. Wiele osób, które zostały dotknięte zalaniem, spisuje swoje sprzęty AGD na straty. Nie zawsze jest to konieczne. W tym celu najlepiej skorzystać z usług fachowców, którzy ocenią straty. Osuszanie24 to firma, która nie tylko oferuje osuszanie po zalaniu w Kielcach, ale także zajmie się regeneracją sprzętów AGD, które po zalaniu mogą przestać działać.

Co powoduje zalanie?

Często zalanie jest problemem dotyczącym awarii rury doprowadzającej wodę, odprowadzającej wodę, czy też sprzętów wykorzystujących wodę. Sytuacja, kiedy uruchamiamy pralkę (pobiera ona znaczną ilość wody) i wychodzimy z mieszkania, a dochodzi do poluzowania węża doprowadzającego lub jego uszkodzenie może dojść do znacznie większego zalania. Kiedy uszkodzenie dotyczy węża odprowadzającego wodę, trzeba liczyć się z tym, że na zewnątrz wydostanie się tyle wody, ile pobierze pralka do prania.

Może to także dotyczyć sprzętu, jakim jest zmywarka, choć w tym wypadku urządzenia te pobierają znacznie mniej wody. Jeśli więc w zmywarce pęknie wąż odprowadzający wodę, trzeba będzie liczyć się z tym, że w kuchni pojawi się na podłodze ok. 15-20 litrów wody. To dużo i niedużo zarazem. Niedużo, jeśli porównamy to ze szkodami, jakie mogą wyrządzić awarie rur doprowadzających wodę do urządzeń i nie tylko. Niemniej, kiedy nadmierna ilość wody wydostanie się na zewnątrz, zawsze warto reagować. Samo jej uprzątnięcie może nie pomóc. Jeśli woda stała dłuższy czas, jest duże prawdopodobieństwo, że została wsiąknięta przez posadzkę.

Zalety osuszania budynku

Osuszanie ścian w Kielcach po awariach i zalaniu to najlepsze wyjście z sytuacji, aby przywrócić dawny porządek w swoim domu. Osuszanie z wilgoci, która wsiąknęła w ścianę to przede wszystkim wybór zabezpieczenia swojego domu. Wilgoć w ścianach, posadzkach i suficie to nie tylko nieestetyczne plamy, które z czasem mogą stanowić najlepsze miejsce na pojawienie się wykwitów pleśni. Wilgoć to realne zagrożenie dla zdrowia domowników. Utrzymująca się stale w domu może przyczynić się do nawrotów stanów chorobowych, a dla alergików warunki w domu z wilgocią stanowią niemałe wyzwanie. Osuszanie w Kielcach odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Można zatrudnić fachowców do osuszenia lokali mieszkalnych nie tylko dotkniętych zalaniem, czy powodzią. Warto także rozważyć osuszanie pomieszczeń, kiedy wilgoć spowodowana jest wadami konstrukcji dachu czy termoizolacji. Problem z wilgocią to nie tylko kwestia estetyki. Wykwity pleśni są oczywiście szpecące. Potrafią uprzykrzyć każdemu życie, tym bardziej, jeśli niedawno przeprowadzaliśmy remont. Warto jednak wiedzieć, że kiedy pojawia się pleśń na ścianie, oznacza to dla domowników, że problem z wilgocią w mieszkaniu może być poważniejszy. Konieczne będzie zweryfikowanie przyczyny, a także osuszenie ścian z wilgoci.

Po czym poznasz wilgoć?

Wilgoć w domu można poznać po wielu sygnałach. Pierwszą z nich jest oczywiście pleśń. Może ona pojawiać się w narożnikach ścian, we wnękach okiennych, z reguły wszędzie tam, gdzie jest wilgotno. Czasami pleśń naścienna jest trudna do zlokalizowania na pierwszy rzut oka. Może pojawić się za meblami, w dolnej części ścian. Po czym poznać, że konieczne jest osuszanie budynków w Kielcach? Po zapachu.

Wilgoć ma stęchły zapach. Utrzymuje się on na ubraniach, nawet świeżo wypranych. Dostrzec można też, że suszenie ubrań przebiega znacznie dłużej w takim wilgotnym pomieszczeniu. Ściany objęte wilgocią są zwykle zimne w dotyku i nawet wilgotne, to dość typowy sygnał, że warto zainwestować w osuszanie w Kielcach i nie tylko.

Wilgoć w domu może powodować szereg dolegliwości zdrowotnych, w tym nawroty chorób związanych z drogami oddechowymi. Jeśli przeziębienie wciąż wraca jak bumerang, bym może warto przyjrzeć się, czy w domu nie ma typowych sygnałów wskazujących na wilgoć w ścianach. Powietrze, w domu, który jest wilgotny, jest ciężkie, nieprzyjemne, a także ma dość osobliwy zapach.

Po czym jeszcze można poznać, że wilgoć to problem w naszym domu? W szczególności sygnał, który wskazuje na problem z wilgocią w mieszkaniu, dostrzegalny jest w okresie wilgotnym i chłodnym, a więc jesienią i zimą, (niekiedy wiosną). Sygnał ten, to wzrost cen ogrzewania i nie chodzi tylko swoisty wzrost cen opału. Wilgotny dom trudniej jest ogrzać, a więc zużywa się w tym celu więcej opału. Stąd właśnie rośnie cena ogrzewania, a wilgotny dom, wcale nie jest ciepły. Stosunkowo trudno ogrzać taki dom, w którym jest wilgoć.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?