Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków i mieszkań po zalaniu Toruń

Oddział Bydgoszcz
ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 26/6A
85-011 Bydgoszcz

Tel: +48 601 647 666
E-mail: bydgoszcz@osuszanie24.com

 

Do zalań często dochodzi. To niekontrolowana sytuacja, na którą nie zawsze ma się wpływ. Zalanie nie musi być związane tylko i wyłącznie z sytuacją powstania awarii wodnej czy kanalizacyjnej, ale także grzewczej lub ze względu na awarię urządzeń pobierających wodę. Wystarczy usterka zmywarki czy pralki, aby urządzenie wypompowało całą wodę w niezamierzone miejsce. Czasami zalanie widoczne jest dopiero po czasie, nie od razu widać mokrą plamę na ścianach czy suficie, gdy sąsiad z góry ma awarię rury. Co robić w sytuacji zalania? O tym więcej poniżej.

Awaria wodociągów – jak działać przy zalaniu?

Kiedy do zalania dochodzi wskutek pękniętej rury, co oczywiście nie jest zamierzone i celowe, trzeba jak najszybciej podjąć działanie w kierunku usunięcia wody. Dużo gorzej jest, kiedy awaria rury będzie widoczna dopiero po czasie, kiedy nadmiar wody zostanie wchłonięty w ściany. Pierwszym sygnałem, że konieczne będzie osuszanie budynków (w Toruniu swoje usługi oferuje doświadczona firma) są wykwity. Kiedy zauważymy, że pojawiło się odbarwienie, łuszczenie farby, odpryski, czy dość charakterystyczne bąble, możemy wnioskować, że problem jest dużo poważniejszy.

W pomieszczeniu, które jest zalane, może unosić się charakterystyczny zapach wilgoci. Jest w tym pomieszczeniu duszno i parno, a nawet krótkotrwałe wietrzenie może nie przynieść rezultatu. Z czasem do tego zapachu można się przyzwyczaić, jeśli chodzi o domowników.

Ostatnim sygnałem, że doszło do zalania i konieczne jest osuszanie mieszkania w Toruniu, to widoczna woda, która się skrapla. Kiedy u sąsiada z góry dochodzi do awarii sprzętu, jakim jest zmywarka, czy pralka może nawet nie być świadomy tego, że ma on problem ze swoim sprzętem. Wydostająca się woda, czy przeciekająca woda z dziurawego węża nie musi wcale być widoczna dla właściciela sprzętu. Woda wsiąknie, dlatego nie zawsze jest to widoczne od razu. Wąż od pralki, który wypadł, gdzie wypompowuje się od razu kilka litrów wody na raz, jest dużo bardziej widoczną usterką, niż drobne pęknięcia. Oczywiście przy pękniętym wężu spada ciśnienie i nowoczesny sprzęt może sygnalizować ewentualne problemy. Gdy dochodzi do przecieku ze względu na uszkodzenie rury wodociągowej, można dostrzec problem na przykład ze względu na pracę licznika, pomimo tego, że w danym momencie nie używa się wody.

Osuszanie po zalaniu w Toruniu

Osuszanie po zalaniu w Toruniu jest ważne, aby przywrócić mieszkanie do poprzedniego stanu. W związku z tym korzysta się przede wszystkim ze sprzętu do osuszania. Działają one na zasadzie absorbowania wilgoci poprzez nagrzewanie. Osuszacz z nagrzewnicą i wentylatorem to zdecydowanie najlepsza opcja. By jednak móc osuszyć zalane wnętrze poprawnie warto skonsultować się ze specjalistami. Firma, oferujące osuszanie po zalaniu w Toruniu z pewnością bez trudu dopasuje odpowiedni sprzęt do sytuacji, stanu zalania i powierzchni pomieszczenia.

Osuszanie budynków i mieszkań po zalaniu Toruń

Samodzielne suszenie może nie być wydajne. Jeśli chodzi o tradycyjne sposoby na pozbycie się skutków zalania, takie jak wietrzenie, od razu trzeba powiedzieć, że się to nie sprawdza. Gwarantuje to nieco wilgotny klimat. By można było wysuszyć zalaną nieruchomość, przez większą część roku musiałoby być ciepło i sucho. Warto dodatkowo podkreślić, że osuszanie pomieszczeń w Toruniu po zalaniu to nie jest proces kilkugodzinnego suszenia. Potrzeba trochę czasu na to, aby pozbyć się wilgoci ze ścian. Proces suszenia wymaga cierpliwości.

Może potrwać od 10 dni do nawet kilku tygodni. Wszystko tak naprawdę zależy od stopnia zalania. Z tego względu tradycyjne wietrzenie, jako metoda suszenia pomieszczenia jest w zasadzie niewykonalne. Nawet jeśli w tym celu uruchomi się piec i będzie ogrzewać w znacznym stopniu pomieszczenie, jest to wciąż niewystarczające. Trzeba dodatkowo mieć na stanie urządzenia absorbujące wodę, która pod wpływem ciepła będzie parować. Osuszacze powietrza używane w warunkach domowych mogą być mało wystarczające przy poważnych awariach i zalaniach.

Zalanie domu – wady konstrukcyjne dachu

Czasami do zalania dochodzi w momencie, gdy dach zostaje uszkodzona konstrukcja dachu. To także awaria, którą nie łatwo jest od razu rozpoznać. Uszkodzony materiał dachu nie zawsze jest widoczny na pierwszy rzut oka, a dostająca się do środka woda może być wchłonięta przez drewno dachowe, czy strop. Czasami takie awarie są dostrzegalne dopiero po wielu miesiącach, zwłaszcza w okresie intensywnych opadów.

Wówczas można dostrzec plamy na suficie, wykwity, przebarwienia, a na strychu (jeśli budynek go posiada) można poczuć woń stęchlizny, lub nawet zauważyć typowe opuchnięcie drewna krokwi i nie tylko. W pierwszej kolejności trzeba zlokalizować źródło problemu, by nie dochodziło do kolejnych zalań. Następnie warto zwrócić się do specjalistów, ponieważ taka walka z zalaniem atmosferycznym może być dużo trudniejsza do opanowania. Zaoferowane może być specjalistyczne osuszanie ścian, W Toruniu znajdą się specjaliści, którzy mają odpowiedni sprzęt i będą wiedzieli, jaką metodę zastosować.

Nie tylko osuszanie

Trzeba także pamiętać, że samo osuszanie mieszkań w Toruniu, kiedy doszło do zalania, nie jest jedyną opcją, jaką należy wykonać, by pozbyć się problemu. Trzeba także rozważyć opcję dezynfekcji mieszkania. Jest to kluczowe, zwłaszcza jeśli doszło do zalania w wyniku awarii rury wodnej lub kanalizacyjnej. Nawet kiedy ma się do czynienia z występowaniem pleśni na ścianach, które powodowane są słabą wentylacją pomieszczeń czy wadami konstrukcji lub termoizolacji, trzeba rozważyć opcję dezynfekcji.

Po chemicznym zdezynfekowaniu ścian czy sufitu pomóc może również ozonowanie. Tylko takie działania dadzą odpowiednie efekty i bezpieczeństwo. Mokra ściana nie jest problemem samym w sobie, warto uświadomić sobie, że to najlepsze środowisko do rozwoju groźnych grzybów, wirusów i bakterii. By zadbać o zdrowie swoje i domowników, najlepiej zastosować się do rad specjalistów – osuszanie24. Dezynfekcja i ozonowanie dodatkowo pomogą pozbyć się przykrej woni, do której z pewnością można przywyknąć, gdy problem z zalaniem nie wychodzi od razu, a jest obecny na co dzień przez dłuższy czas.    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?