Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków Gliwice

Osuszanie budynków Gliwice

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

Zalanie, to jedna z bardziej stresujących sytuacji w środowisku sąsiedzkim. Jeśli awaria jest poważna, sąsiedzi z poniższego piętra mogą w szczególnie dotkliwy sposób doznać, jakie są skutki awarii wodociągowej. Czasami przyczyną zalania jest nieuwaga, innym razem brak działania względem wymiany rur. Niezależnie od tego, co jest przyczyną zalania, trzeba szybko reagować. Co zrobić, jeśli skutki zalania dostrzegalne są dopiero po jakimś czasie? Konieczne będzie osuszanie budynków. W Gliwicach dostępne są firmy, które pomagają w trudnych sytuacjach, jedną z nich jest: osuszanie24

Skutki zalania mieszkania

Zalanie nigdy nie kojarzy się z czymś dobrym. Jest to sytuacja nieprzyjemna, stresująca i generuje straty. Kiedy wchodzimy do mieszkania, które zostało poważnie zalane, trzeba przezwyciężyć swoje emocje i zacząć natychmiast działać. Im szybciej zostanie wezwana ekipa, której zadaniem jest osuszanie w Gliwicach, tym szybciej zostanie dobrana najskuteczniejsza metoda na osuszanie. Samodzielnie można wynieść przedmioty i meble, które są w najlepszym stanie. Warto wynieść wszystkie istotne przedmioty, w tym dokumenty. Kiedy ważne dokumenty zostaną zalane, należy jak najszybciej je zabezpieczyć i oddać w ręce specjalistów, którzy zajmują się także osuszaniem dokumentów. Próba rozdzielenia kartek faktur, książek i nie tylko może skutkować nieodwracalnym zniszczeniem papieru. Warto znaleźć firmę, która oprócz osuszania budynków w Gliwicach, zajmie się również odzyskaniem dokumentów.

Po intensywnym zalaniu mieszkania zniszczeniu często ulegają nie tylko meble i przedmioty użytku codziennego tak jak sprzęt RTV/AGD, ale przede wszystkim podłoże. Pomysł na pozbycie się wody stojącej jest oczywiście dobry, ale jeśli ktoś uważa, że to wystarczy, może się zdziwić. Odkształcenia w podłożu to nie jedyne konsekwencje zalania. Woda, która stała mogła wniknąć w podłoże, ściany i sufit, przez który się dostała. Niestety wilgoć, z którą zetknęły się ściany i podłogi są w takiej sytuacji zawilgocone.

Po pewnym czasie, jeśli nie dokona się osuszania w Gliwicach, ale nie tylko, ponieważ można wybrać także inne firmy i z innych miast, pojawią się wykwity pleśni. Grzyb na ścianie to dość typowe po zalaniu. Po przeprowadzeniu skutecznego działania osuszającego warto także zdecydować się również na dezynfekcję. Skuteczne środki grzybobójcze, preparaty chemiczne na grzyby, wirusy, bakterie pomogą w sprzątaniu po zalaniu mieszkania. Na sam koniec warto też zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń, które przeprowadzane jest przy pomocy specjalistycznych ozonatorów.

Osuszanie mieszkania 

Nie tylko zalanie przez sąsiada może przysporzyć spore kłopoty. Także awarie wodociągowe mogą przyczynić się do zalania mieszkania. Kiedy pęka rura, a nie jesteśmy w stanie na czas zareagować, mieszkanie może dość szybko wypełnić się wodą. Czasami awaria jest mniej widoczna. Dopiero po kilku tygodniach widać wykwity. Kiedy zapach stęchlizny unosi się w mieszkaniu mimo wietrzenia, a grzyb pojawia się na ścianie, warto skorzystać z osuszania w Gliwicach. Oferty profesjonalnych firm bez trudu znajdą się w sieci np.: osuszanie24 która wykonuje osuszanie budynków w Śląsku    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?