Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków, domów i mieszkań po zalaniu Wałbrzych

Osuszanie Wałbrzych - kontakt

Osuszanie Wrocław

+48 601 647 603

wroclaw@osuszanie24.com

 

Sytuacje związane z zalaniem mieszkań czy podtopieniami budynków nie należą do najprzyjemniejszych i generują mnóstwo kosztów. W zależności od tego, jak poważna jest sytuacja i jak duży stopień zalania, trzeba dostosować odpowiednią metodę suszenia. Pozostawienie powstałego “bałaganu” nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zniszczone meble i materiały wyłożone na podłodze mogą być najlepszym miejscem do rozwoju drobnoustrojów. Jak sobie radzić na wypadek zalań, awarii rury, czy podtopień, które mogą pojawiać się okresowo? Wszystko na ten temat znajdziesz w poniższym tekście.  Przy zalaniach – działaj szybko

  Szybka reakcja na sytuacje związane z zalaniem to podstawa, aby zminimalizować ryzyko dalszych zniszczeń. Kiedy wchodzimy do mieszkania, a woda stoi w progu na podłodze, nie zwiastuje to niczego dobrego. W tym momencie warto dzwonić po fachowców oferujących osuszanie po zalaniu w Wałbrzychu – oszusznie24. Po wykonanym telefonie dobrze jest też na szybko zrobić zdjęcia szkody. Jest to konieczne podczas starań o wypłatę odszkodowania. Następnym krokiem, który należałoby wykonać szybko, jest ratowanie, sprzętu, wyposażenia i ważnych dokumentów. Jeśli te ostatnie zostaną zalane, nie należy panikować, rozdzielać kartek w teczce, tylko odpowiednio zabezpieczyć i przewieźć do specjalistów, którzy zajmują się również osuszaniem dokumentacji. Samodzielna próba “ratowania” dokumentów poprzez ręcznik papierowy czy suszarkę może jedynie bardziej zniszczyć papier i treść na nim naniesioną. Takie dokumenty najlepiej pozostawić płasko albo zamrozić, jeśli jest taka możliwość.

  Osuszanie w Wałbrzychu przy pomocy specjalistycznego sprzętu pozwoli na szybkie działanie i minimalizację dalszych uszkodzeń. Warto jednak mieć na uwadze, że stojąca woda na podłożu, nawet krótkotrwała może znacznie uszkodzić materiał, jakim posadzka jest wyłożona. Jeśli więc wracamy do domu i zastajemy tam widok niemal z horrorów, gdzie na podłodze mamy sadzawkę, najlepiej od razu przejść do działania i zacząć odpompowywać wodę. Kluczowe jest także zlokalizowanie źródła problemu. Być może taką powódź w mieszkaniu spowodowała pęknięta rura, z której dalej wydostaje się woda. Zakręcenie głównego zaworu wody będzie tutaj właściwym krokiem.

  Osuszanie budynków w Wałbrzychu odbyła się przy pomocy specjalistycznych osuszaczy. By móc przeprowadzić takie działania, oczywiście na samym początku trzeba pozbyć się wody stojącej i wynieść wszystkie elementy wyposażenia, które na tym ucierpiały. Tak więc pozostawienie mokrego dywanu jest pozbawione sensu, ponieważ przedmiot ten najbardziej zaabsorbował wodę. Prócz urządzeń pobierających wilgoć z powietrza, stosowane są także specjalne nagrzewnice, aby zamienić wodę nasiąkniętą w ściany i podłogi w parę wodną, którą łatwiej zaabsorbować do urządzenia. Proces osuszania jest dość długotrwały i zależny od stopnia zniszczeń spowodowanych przez wodę. Pomysł, że w ciągu jednego dnia, jednej wizyty da się pozbyć problemu z wilgocią powstałą po zalaniu, jest niedorzeczny. To proces wymagający kilkunastu dni intensywnego suszenia, wietrzenia, a na końcu również dezynfekcji. Ta ostatnia czynność ma szczególne znaczenie, zwłaszcza kiedy awaria powodująca zalanie dotyczyła elementu kanalizacji. Rozpylenie środka dezynfekującego, a na samym końcu ozonowanie pozwala unicestwić drobnoustroje, które rozmnażają się w wilgotnym środowisku. Osuszanie domów w Wałbrzychu to wyzwanie dla specjalistów. Samodzielna metoda suszenia poprzez nagrzewanie pieca i wietrzenie zalanych pomieszczeń może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Niestety w Polsce mamy zbyt wilgotny klimat, aby proces suszenia domu po zalaniu był skuteczny. Tutaj nie ma co ryzykować, tylko od razu wezwać ekipę świadczącą usługi takie jak osuszanie mieszkań w Wałbrzychu i okolicach.

  Dlaczego warto osuszyć dom z wilgocią, nawet jeśli nie doszło do zalania?

  Rozwijająca się w domu wilgoć może sugerować nie tylko problem związany z zalaniem, czy podtopieniami. Wilgoć wyczuwalna i dostrzegalna może zwiastować między innymi problem z wentylacją, czy izolacją budynku. Wszelkie wady konstrukcyjne, pęknięcia, nieszczelny dach mogą przyczynić się do tego, że w domu pojawi się wilgoć, a na samym początku może ona nawet nie zostać zauważona. Po pewnym czasie przez przeciekający dach będzie można zauważyć odbarwienia na suficie, czy nawet wykwity pleśni.

  Osuszanie ścian w Wałbrzychu może dotyczyć również słabej izolacji budynku. Pleśń na ścianach może pojawić się na powierzchniach niezaizolowanych, zimnych i mokrych. Jeśli w mieszkaniu jest w dodatku słaba wentylacja, można być pewnym, że pojawi się problem z wilgocią. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka, pozornie wszystko wygląda dobrze, wystarczy dotknąć ścian szczytowych i ocenić, czy są one bardzo chłodne i wilgotne w dotyku. Może się okazać, że wykwity pleśni dostrzec będzie można dopiero po odsunięciu mebli od ścian. Pleśń lubi też pojawić się nad oknami, gdzie wilgoć nie ma jak odparować. W takich sytuacjach spryskanie plamy pleśni środkiem grzybobójczym nie rozwiąże problemu.

  Po czym można jeszcze poznać, że problem z pleśnią jest poważny? Po tym, jak zauważymy, że rosną nam rachunki za opał. Ogrzewanie wilgotnego domu jest bardzo kosztowne, a pomimo tego, że zużywa się więcej opału, w domu wcale nie musi być za ciepło. Typowym do rozpoznania, że dom wymaga osuszenia ścian (Wałbrzych to lokalizacja firmy, która pomaga ludziom po zalaniach mieszkań i domów) jest unoszący się zapach. Jest to zapach stęchlizny, nieprzyjemny, ale niestety można do niego przywyknąć na tyle, że jedynie osoby spoza mieszkania mogą wyczuć go, gdy przychodzą w odwiedziny. Stęchły zapach nie dotyczy tylko pomieszczeń, ale wchodzi również w ubrania, tapicerkę mebli, czy dywany. Jest równie trudny do usunięcia, jak sama przyczyna tego zapachu. Z tego względu warto zadbać o swoje mieszkanie i rozważyć możliwość przeprowadzenia profesjonalnego osuszenia ścian. Daje to same korzyści, ponieważ można zauważyć, że nagle zmniejszają się koszty eksploatacyjne w związku z ogrzewaniem, poprawia się jakość powietrza, a co za tym idzie zdrowie domowników, w domu nie unosi się brzydki zapach, a meble nie odkształcają się (dotyczy to także np. futryn drzwiowych). Poza tym, po osuszeniu mieszkania z wilgoci, warto przeprowadzić dezynfekcję do usunięcia wykwitów pleśni i ozonowanie, aby poprawić jakość powietrza. Kolejnym krokiem powinno być rozważenie przyczyny problemu związanego z wilgocią, np. lepsza izolacja ścian, dachu, czy praca nad wentylacją pomieszczeń.

  Znajdź nas na mapie

  24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?