Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Osuszanie budynków Bielsko-Biała

Osuszanie budynków Bielsko-Biała

Oddział Śląsk/Małopolska
ul. Bocheńskiego 92
40-816 Katowice

Tel: +48 601 887 647
E-mail: katowice@osuszanie24.com

 

Osuszanie budynków Bielsko-Biała

Wilgoć wewnątrz mieszkania czy domu nie napawa optymizmem. Przyczyny powstania wilgoci i nieestetycznych wykwitów mogą być różne. Najważniejsze, gdy zauważymy, że w domu jest zbyt wilgotno, ściany są mokre, a przy tym pojawił się już grzyb w miejscu wilgoci, to zadbanie o znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy i osuszanie. W Bielsku-Białej znajdziemy pomoc fachowców w tej dziedzinie.

Czym charakteryzuje się wilgoć w domu?

Takim pierwszym sygnałem, który można dostrzec, choć zapewne większość z nas nie zwraca na to szczególnej uwagi, są zaparowane okna. Oczywiście zjawisko to jest dość typowe, jeśli mowa o znacznej różnicy temperatur pomiędzy stroną wewnętrzną i zewnętrzną, jeśli jednak w okresie wiosennym, letnim i ciepłym jesiennym dochodzi do sytuacji, gdzie woda skrapla się na okna, możemy mówić o tym, że problem z wilgocią już się pojawił.

Problem ze skraplającą się wodą, co w szczególności widoczne jest podczas kąpieli czy gotowania posiłków, może przede wszystkim świadczyć o kiepskiej wentylacji, dlatego warto zastanowić się nad wywietrznikiem w łazience czy nad tym, aby podczas gotowania używać okapu czy pochłaniacza lub otworzyć okno w takiej sytuacji. 

Stan ścian jest także doskonałym wyznacznikiem tego, że może przydać się osuszanie budynków w Bielsku-Białej. Oczywiście mieszkańcy całej Polski mają możliwość skorzystania z fachowej pomocy, ponieważ firmy działać mogą na terenie całej Polski. Stan ścian, a konkretniej to, czy są wyczuwalnie zimne i wilgotne, a także jak wygląda farba czy tapeta pokrywająca ścianę. Jeśli farba się odparzyła, powstały bąble, pęcherze, zaczęły odpadać jej fragmenty, a tapeta zwyczajnie zaczęła odchodzić od ściany, w takiej sytuacji mówimy o tym, że wilgoć w tych ścianach jest znacznie większym problemem. Taki stan ścian oznacza, że problem jest bardziej długotrwały. Podobnie jak pojawienie się pleśni na ścianach, co nie zawsze jest tak łatwe do zlokalizowania. Pleśń lubi rozwinąć się w trudnodostępnych miejscach, na przykład na ścianie za meblami, w narożnikach. Początkowo ten fakt może zostać przeoczony. Jeśli na oknach dostrzegliśmy ciemne wykwity, a dodatkowo codziennie pojawia się na szybach para, wówczas trzeba pomyśleć o konkretnych działaniach. Osuszanie w Bielsku-Białej zapewni nam skuteczne metody na pozbycie się wilgoci. 

Co zrobić, by nie pojawiła się wilgoć na ścianach?

Na pytanie, co zrobić, aby pozbyć się wilgoci z domu, trzeba przede wszystkim uświadomić sobie to, w jakich warunkach ona powstaje. Skutkiem pojawienia się wykwitów na ścianach i sufitach, czy skraplania wody widocznej na szybach okien, jest zazwyczaj problem z wentylacją. Jeśli zacieki, mokra ściana i wykwity uwidaczniają się w górnej części ścian i sufitach, powodem takiego stanu rzeczy mogą być wady konstrukcyjne dachu lub problem z dociepleniem. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że suszenie ubrań w pomieszczeniach, które słabo są wentylowane, niewietrzone wzmaga pojawienie się wykwitów i utrzymywanie wilgoci w pomieszczeniach. Charakterystyczny zapach, który jest wyczuwalny zwłaszcza dla osób nie mieszkających w danym lokalu, może świadczyć o pogłębiającym się problemie. Skutki tego problemu można usunąć, a pomoże w tym osuszanie w Bielsku-Białej.

By nie dopuścić do pojawienia się pleśni na ścianach, trzeba przede wszystkim regularnie wietrzyć wnętrza domu. Najlepiej, aby czynność wietrzenia weszła w nawyk, by odruchowo otwierać okna np. rano po przebudzeniu, podczas gotowania, czy suszenia ubrań. Zadbanie o właściwą wentylację w łazience pozwoli uniknąć przykrych skutków związanych z nadmierną wilgocią w domu. Ponadto, jeśli problem jest bardziej złożony, a pomimo zastosowanych zmian, wciąż pojawiają się wykwity w okresie jesiennym czy zimowym, warto przemyśleć sprawę profesjonalnego zabiegu, jakim jest osuszanie budynków w Bielsku-Białej. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu będzie można zaabsorbować nadmiar wilgoci ze ścian i posadzek. Jeśli pleśń jest bardzo uciążliwa i coraz bardziej widoczna, konieczne będzie także przeprowadzenie dezynfekcji. Zaleca się ozonowanie, o czym z pewnością będą mogli więcej powiedzieć specjaliści zajmujący się osuszaniem budynków.

Wymiana termoizolacji, uwzględnienie wentylacji mieszkania, a także utrzymanie właściwej temperatury także pozwoli zapomnieć o problemie pojawienia się wilgoci. Dobrą zmianą, przez którą być może problem z wilgocią pojawiał się regularnie, jest zakup na przykład automatycznej suszarki do ubrań, aby nie rozwieszać mokrych ubrań na suszarce i pozostawiać do wyschnięcia. Przegląd instalacji także pozwoli uniknąć problemów. Być może ukryta awaria rury jest sprawcą tego, że w domu panuje wilgotny klimat. Sprawdzenie konstrukcji dachu, tego, czy znajdują się jakieś uchybienia prowadzące do przeciekania, także pozwoli zapobiec problemom związanym z wilgocią. Czasami wystarczy kilka drobnych zmian, by zapomnieć o pleśni w domu, a na nieoczekiwane awarie i zalania należy działać szybko i najlepiej z pomocą specjalistycznego sprzętu i wiedzy doświadczonych fachowców.    Znajdź nas na mapie

    24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?