Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000
Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com
Osuszanie inwazyjne charakteryzuje się użyciem specjalistycznych substancji, które wprowadzane są przez stworzony otwór w ścianie, dzięki czemu budynek jest skutecznie osuszony. Obecnie jest to najnowocześniejsza metoda.
Osuszanie bezinwazyjne polega na zastosowaniu odpowiednich urządzeń – nagrzewnic, które po przez podniesienie temperatury powietrza w pomieszczeniu i wymuszeniu obiegu ciepłego powietrza powodują osuszenie budynku.
Sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej o metodach osuszania pomieszczeń.
Jak najbardziej tak. Nasza firma zajmuje się zarówno osuszaniem, odgrzybianiem, jak i pielęgnacją zalanych dokumentów. Zalecamy dostarczenie wartościowych papierów w jak najszybszym czasie, jeśli nie jest to możliwe, należy je zamrozić, by zapobiec dalszej degradacji papieru.
Każdy przypadek jest inny, dlatego nie można udzielić konkretnej odpowiedzi. Skuteczne osuszenie budynku zależy od kilku czynników, takich jak: wielość zalanej powierzchni, materiały, z których został wykonany obiekt, przyczyny wilgoci czy pora roku. Dlatego proces osuszania może trwać kilka dób, tygodni, bądź nawet od 3 do 36 miesięcy.
Dezynfekcja pomieszczeń stosowana jest w celu usunięcia chorobotwórczych drobnoustrojów – wirusów, bakterii czy grzybów. Dlatego warto dezynfekować pomieszczenia po powodziach, po zalaniu fekaliami, ale również szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne, pomieszczenia biurowe, transport publiczny.
Podczas osuszania nie ma konieczności wynoszenia przedmiotów z danego pomieszczenia, ani wyprowadzania się. Osuszanie jest bezpiecznym procesem, dlatego nie wpływa niekorzystnie na stan zdrowia.
Zniszczone mienie powinno zostać oddane do utylizacji w miejscach do tego przeznaczonych. Warto również posegregować przedmioty przed ich oddaniem.
Nasza firma pomaga pozbyć się uszkodzonego mienia, które nie nadaje się do ponownego użytku. Dowiedz się więcej na utylizacja mienia po szkodzie zalaniowej.
W naszej pracy wykorzystujemy metody: dezodoryzacji, „suchej mgły”, „mokrej mgły” oraz ozonowanie.
Dezodoryzacja ma na celu usunięcie nieprzyjemnych zapachów z otoczenia.
Metoda „suchej mgły” polega na rozproszeniu środka dezynfekującego w pomieszczeniu za pomocą urządzenia zamgławiającego.
W metodzie „mokrej mgły” stosuje się wodny roztwór specjalnego preparatu. Do rozpylania substancji służą stacjonarne instalacje, które neutralizują przykry zapach.
Ozonowanie to metoda dezynfekcji, w której stosowany jest ozon do zabijania mikroorganizmów.
Sprawdź więcej na usuwanie pleśni i grzybów.
Czyszczenie suchym lodem wykonywane jest przy pomocy specjalnego urządzenia miotającego, który wypełniony jest granulatem suchego lodu. Granulat schładza zanieczyszczoną powierzchnię, dzięki czemu zanieczyszczona warstwa staje się krucha i odchodzi od powierzchni, który jest usuwany pod wpływem strumienia.
Sprawdza się idealnie podczas czyszczenia sprzętu elektrycznego i elektronicznego, metali, gum, powierzchni, które nie mogą być czyszczone na mokro. Co ważne suchy lód nie uszkadza żadnych materiałów.
Osuszanie technologiczne ma na celu usunięcie wilgoci z obiektów, w których trwają prace wykończeniowe budynków. Podczas tych prac– wylewanie posadzek, tynkowanie, prace malarskie stosowane są duże ilości wody, które wymagają wyschnięcia.
Osuszanie tą metodą polega na zastosowaniu nagrzewnic wewnątrz pomieszczenia w celu usunięcia ze ścian, sufitów czy podłóg niepożądanej wilgoci. Dzięki temu zabiegowi zostaje przyspieszony proces schnięcia, a tym samym dalsze prace wykończeniowe.