Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000
Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com
Pleśń na ścianie stanowi częsty problem zarówno w starym budownictwie, jak i nowym. Powodem powstawania pleśni na ścianach jest:
Pleśń i grzyby rozwijają się bardzo dobrze, gdy mają dostęp do ciepła, wody i pożywienia. Dlatego bardzo dobra pożywką są płyty gipsowe, tapety, ściany pomalowane farbą.
Pleśń wpływa negatywnie na zdrowie każdego człowieka. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze i dzieci, które posiadają osłabiony układ odpornościowy. Pleśń i grzyb mogą powodować różnorodne zmiany w organizmie człowieka, między innymi są to:
Pierwszym krokiem powinno być zlokalizowanie i usunięcie przyczyny powstawania pleśni. Bez poznania i wyeliminowania czynnika powstawania pleśni nie jest możliwe usunięcie w pełni problemu. Powierzchowne usunięcie pleśni może spowodować w przyszłości nawrót pleśni. Dlatego, jeśli przyczyną wadliwa instalacja, należy ją wymienić.
Następnym etapem jest przystąpienie do usunięcia grzyba ze ściany. Trudność w usunięciu pleśni zależy od tego, czy zdążyła ona wniknąć w głąb muru. Jeśli tak, należy zeskrobać farbę czy tapetę i skuć tynk, w miejscu gdzie pojawił się grzyb. Oczyszczone miejsce powinno zostać zabezpieczone odpowiednimi preparatami. Pamiętaj, ze środki zwalczające pleśń działają skutecznie, gdy źródło problemu jest usunięte. Pleśń może zostać usunięta za pomocą środków grzybobójczych, bądź za pomocą specjalnej lampy lutowniczej (metoda termiczna).
Ostatnim etapem jest naprawianie miejsca, w którym przeprowadzane było usuwanie pleśni.
Co prawda można z pleśnią i grzybami walczyć na własną rękę, lecz powierzenie likwidacji pleśni specjalistom przyniesie wiele korzyści. Fachowcy dokonają odpowiednich pomiarów oraz dobiorą najodpowiedniejsze środki do zwalczania. Usunięcie widocznych wykwitów na ścianach nie jest wystarczające, gdyż problem mógł przenieść się w głębsze strefy.
Przeczytaj więcej na https://osuszanie24.com/
Wilgoć w pomieszczeniu stanowi początek problemu z pleśnią, gdyż stwarza idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Dlatego też należy usprawnić cyrkulację powietrza w obiekcie i przykładowo nie uszczelniać dodatkowo okien w zimie lub nie zatykać kratek wentylacyjnych.