Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Aktualności > Osuszanie mieszkania po pęknięciu rury

Osuszanie mieszkania po pęknięciu ruryPowodów zalania mieszkania może być wiele, począwszy od awarii pralki, niezakręconego kranu, powodzi, ulewy do pękniętej rury. W takiej sytuacji niezbędne jest wyeliminowanie powodu zalania oraz wykonanie osuszania, a czasem nawet remont danego pomieszczenia. W zależności od miejsca i poziomu zalania należy wykonać odpowiednie czynności.

Podczas zalania przez sąsiada uszkodzeniu ulegają ściany i sufit. Jeśli na zalanych ścianach położona była tapeta, należy ją usunąć przy pomocy szpachelki. Po oczyszczeniu powierzchni należy wywietrzyć pomieszczenie. Aby skrócić czas suszenia można również wynająć osuszacze, które przyspieszą proces.

Podczas zalania podłogi drewnianej konieczne jest podjęcie szybkich działań, gdyż drewno podatne jest na wciąganie wody, a w późniejszym czasie na uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest ich ściągnięcie i osuszenie podłogi, by zapobiec rozwijaniu się niebezpiecznych mikroorganizmów. Ponowne zamontowanie podłóg powinno być przeprowadzone po dokładnym wyschnięciu podłóg.

Osuszanie mieszkania po pęknięciu rury

Pęknięta rura w mieszkaniu może wyrządzić wiele szkód, uszkodzeniu ulegają najczęściej ściany budynków lub podłogi. Ważnym zabiegiem, który należy wykonać jak najszybciej jest osuszenie mieszkania po pęknięciu rury. Jest to ważne ze względu na zapobiegnięcie powstania przykrych skutków w przyszłości.

Aby uniknąć wysokich kosztów remontu należy wykonać osuszanie zalanych podłóg po pęknięciu rury. Zbagatelizowanie problemu może skutkować przymusem wymiany podłóg, gdyż woda może przeniknąć do głębszych warstw posadzki. Przy pęknięciu rury mogą również ucierpieć ściany, które także należy poddać osuszaniu, by zapobiec namoknięciu tynku oraz odpadaniu farby ze ścian.

W obu przypadkach, aby proces osuszania przebiegł szybciej można skorzystać z profesjonalnej firmy, która wykona osuszanie za pomocą specjalistycznego sprzętu.

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?