Całodobowy telefon ALARMOWY +48 601 777 000

Zgłaszanie szkód szkody@osuszanie24.com

Osuszanie24 > Aktualności > Gdzie oddać zalane urządzenia po powodzi?

Firma osuszająca po zalaniu mieszkania

Powódź spowodowana opadami deszczu lub wylaniem pobliskiej rzeki dla każdego jest bardzo ciężkim doświadczeniem, gdyż niszczy najcenniejszy dorobek każdego z nas  – dom. Doprowadzenie obiektu do poprzedniej użyteczności jest bardzo kosztowne, czasochłonne i wymaga dużego nakładu pracy. Po ustąpieniu fali powodziowej należy wypompować wodę z pomieszczeń oraz usunąć z podłóg i ścian naniesione błoto, by móc przystąpić do osuszania i dezynfekcji. Należy również pamiętać, by sprawdzić czy konstrukcja domu nie została naruszona, by móc w sposób bezpieczny kontynuować prace. Powódź nie oszczędza nikogo i niczego, dlatego wiele rzeczy należy wyrzucić. Pojawia się wtedy pytanie gdzie oddać zalane urządzenia po powodzi.

Niestety, podczas powodzi zniszczeniu ulegają zarówno budynki, jak i wyposażenie – meble, dywany oraz różne urządzenia (AGD, RTV), które należy usunąć z zalanego pomieszczenia. Woda powodziowa niesie ze sobą wiele bakterii i zanieczyszczeń, dlatego też niezbędne jest wyrzucenie tapet ściennych, materaców, poduszek, paneli, pluszowych zabawek, mebli tapicerowanych, koców, makulatury oraz niektórych urządzeń.

A zatem gdzie oddać zalane urządzenia po powodzi?

Firma osuszająca po zalaniu mieszkania może dokonać utylizacji mienia po szkodzie zalaniowej, które nie nadaje się do ponownego użytku. Przykładowo nasza firma osuszająca – Osuszanie24 może dokonać segregacji mienia, które należy zutylizować, a następnie przetransportować je do odpowiedniego miejsca, w którym dokonają recyklingu sprzętu.

Jeżeli firma osuszająca po zalaniu mieszkania nie świadczy usług utylizacyjnych, powinno się (w miarę możliwości) posegregować rzeczy i złożyć je w odpowiednich miejscach. Elektrośmieci (sprzęt elektryczny i elektroniczny) dostarcza się do specjalnie wyznaczonych punktów – Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdyż nie mogą one być wyrzucane do zwykłych pojemników.

Więcej na https://osuszanie24.com/

24h infolifnia 24h znajdź oddział Pożar miałeś pożar?